7 Temmuz 1991 yılı sel felaketi Tam 18 yıl önceydi

                     Gökçebey’in yaşadığı ve o günden bu yana her yoğun yağış sonrasında tedirgin olduğu 7 Temmuz sel felaketinin üzerinden tam 18 yıl geçti. İlçenin hemen hemen tamamının sular altında kaldığı, dünyayla iletişimin kesildiği o günler acı bir anı olarak hafızalarda yerini korurken, Gökçebey sel tedirginliğini üzerinden atabilmiş değil.
                   Gökçebey’in yıllar önce yaşadığı ama hatırlamak bile istemediği sel felaketinin üstünden tam 18 yıl geçirdi. Aşırı yağmur nedeniyle Agusto deresi taşmış bütün ilçe sular altında kalmıştı. 1991 yılının 7 Temmuz’unda meydana gelen sel felaketinde yüzlerce ev, işyeri ve arabalar sular altında kalmıştı. Bugün gibi hafızalardan silinmeyen sel felaketinde telefon şebekeleri çökmüş, birçok araç sulara kapılarak kaybolmuştur. Esnafın işyerleri tamam su basmış büyük ölçüde maddi zarar görmüştür selden sonra çok işyeri kapanmış, alt yapısı tamamen tahrip olmuş, İlçenin üç bankası tamamen sular altında kalmış selden sonra bankanın bir tanesi ilçede kapanmıştır. O günü sel dolayısıyla ilçeye dışarıdan gelenler şaşkınlıklarını gizleyememişler ve şöyle demişlerdir” Gökçebey’e sanki bomba atmışlar”
                    Gökçebey’de sel olayı önlemek için Belediye Başkanı Saim Aydemir (merhum) ana cadde üzerine yaptığı kutu kanal yaptı bu sayede sel büyük ölçüde önlenmiş oldu ancak kutu kanal yapıldığı günden beri hala temizlenmiş değil.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2009-07-06
Bu haber 18424 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 557
  Toplam: 5606574
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

murat aydemir 2012-07-07 :

valla ben bildim bileli o dereye korkuluk yapılmadı gerek görmüyorlar galiba seçim zamanı gelirler kapınıza merak etmeyin pembe yalanlarla kandırmaya milleti ( kanmayın arkadaşlar)....


Mesut ÇOBAN 2010-01-06 :

ALLAH' tan diliyoruz ki; umarız birdaha böyle afetlerle bir daha karşılaşmayız, yaşamayız...


erol 2009-07-10 :

sizlerin bu konudaki duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederim 2 yıldır gökçebeydeyim kanal halapis ve bariyersiz hemen hemen hergün bir flekaten habercisi soruyorum buradann belediyecilere o kanal bir can alıncamı tedbir alınacak seçim bitti hizmet bitti. kolay gelsin


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama