Eurovision'un galibi Azerbaycan

Azeri sanatçı Nigar'ın sahneye elinde Türk bayrağı ile çıkmısı izleyicileri şaşırtırken, Türklerden de büyük alkış almasına neden oldu.
Almanya’nın Düsseldorf kentindeki ESPRIT Arena'da düzenlenen 56. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan 221 paun alarak birinci oldu.
Türkiye’yi unutmadılar
43 ülkenin oylamaya katıldığı, 25 ülkenin yarıştığı yarışmada, Nigar ve Eldan’ın söylediği "Running Scared" isimli şarkıyla Azerbaycan toplam 221 puan alarak birinciliği elde etti. Azeri sanatçı Nigar’ın sahneye elinde Türk bayrağı ile çıkmısı  Türklerden büyük alkış aldı. Yarışmada ikinciliği 189 puanla İtalya üçüncülüğü de 185 puanla İsveç aldı.Yarışmada Türkiye Yüksek Sadakat’in şarkısı ile elenmişti. Bazı ülkelere yarışmaya katılamadıklarından kendi ülke televizyonlarından canlı olarak yayınladılar.Almanya’yı temsil eden Lena ise 10.sırada yer buldu. Birleşik Krallık'ın Eurovision için dünyaca ünlü 'Blue' grubunu seçmesi, İtalya'nın geri dönmek için bu seneyi seçmesi gibi gelişmeler ile Eurovision Şarkı Yarışması; birçok ülke için milli bir yarışma hâlini aldı. 57. Eurovision Şarkı Yarışması 2012 yılı Mayıs ayında Azerbaycan’da yapılacak.
Mustafa Tığlı
DÜSSELDORF

Azeri sanatçılar Nigar ve Eldan, sevinçlerini böyle paylaştılar.


Azeri sanatçı Nigar sahneye elinde Türk bayrağı ile çıktı.


Yarışmaya 2 bininin üzerinde gazeteci takip ederken, yarışmanın yapıldığı salon tıklım tıklım doldu.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-15
Bu haber 2492 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 62
  Toplam: 5552290
   Online :

  60 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama