Çatalağzı Ali Uzun’u Bağrına Bastı

19.Dönem Zonguldak Milletvekili ve Bağımsız Milletvekili Adayı Ali Uzun seçim çalışmalarına ara vermeden Çatalağzı Beldesinde devam ederek, vatandaşlardan destek istedi. Bir dönem Belediye Başkanlığı yaptığı Çatalağzı halkı Ali Uzun’u adeta bağrına bastı.

 Belediye Başkanlığı yaptığı Çatalağzı’nda Milletvekili gibi karşılanan Ali Uzun halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Çatalağzı Belediyesi önüne geldiğinde şaşkınlığını gizleyemeyen Ali Uzun’a eski mesai arkadaşları kapı önünde merasim töreni gibi karşılama yaptı. Çatalağzı Beldesindeki bütün esnafları dolaştıktan sonra kurulu bulunan semt pazarını da ziyaret ederek vatandaş ve Pazar esnafıyla bir süre sohbet etti. Zaman zaman kaldırımdaki yoğun ilgi yüzünden yürümekte güçlük çeken Ali Uzun her esnafa girerek sorunlarını dinlemeyi de ihmal etmedi. 

 Çatalağzı Belediye Başkanı Mehmet Âlim’i makamında ziyaret eden Ali Uzun, “TTK ve özel maden ocaklarımız için hayati önem taşıyan, ÇATES'in dörtlü gruptan çıkarılmasını bir an önce yapmalılar. Hepimizin bildiği gibi 2007 yılında da, daha önceki seçimlerde de Filyos projesi hep gündeme gelmiştir. Bu önemli proje için başta Bakanım Ömer Barutçu'nun ve milletvekili arkadaşlarımla beraber bizim önemli çalışmalarımız olmuş ama hükümetten düştükten sonra katkı sağlamamız mümkün olmamıştır” dedi. Bir dönem başkanlık yaptığı belediye çalışanlarını da unutmayan Ali Uzun çalışanları ziyaret etti. Ali Uzun başkanlık yaptığı dönemde duvarda asılı olan resmini görünce duygulu anlar yaşadı.
 Uzun ayrıca çekilecek türünde hakkında söylentiler çıkaranlara tepki gösterdi.
Uzun; Zonguldak halkının bugün şahsımda gösterdiği ve ortaya koyduğu irade, duyuyoruz ki bazı kesimlerde rahatsızlık yaratıyor. Halkın gösterdiği ilgi ve iradeye etki etmek için sokaklarda Ali Uzun çekilecek vs gibi söylemlerde bulananlar var. Siyaseti dedikodu üzerine ve seviyesizce yapanların bu ayıbını kendilerine bırakıyorum. Ben Zonguldak’ın adayıyım. İddia etmiyorum, bir tespiti ortaya koyuyorum. 12 Haziran’da Türkiye Zonguldak’ı konuşacak. 12 Haziran akşamı görüyorum ki madenci anıtında büyük Zonguldak Mitingine dönüşecek coşkuyu tüm Türkiye izleyecek. Bende mecliste Zonguldak adına yemin edip tüm Türkiye’ye Zonguldak’ı alkışlatacağım. Halkımızın desteğini vereceği oyları Zonguldak’a hizmet olarak helal ettireceğim. Bu güneşe kar dayanmaz. Dedikodu siyaseti yapanlar bunu bir an önce bıraksın. Ben hizmette siyasi görüş ve insan ayırımı yapmadım, bugünde her siyasi görüşe ve partiye mensup kesimden destek alıyorum. Bunu da doğal karşılıyorum. Allah’ın izni ile ben her kesimin temsilcisi olacağım. Her yere ulaşmaya çalışıyorum, ama ulaşamadığım ve bana destek veren vatandaşlarımızdan ricam, kendileri bir Ali Uzun olsun ve bana desteklerini son ana kadar devam ettirsinler. Tüm Zonguldak’a teşekkür ediyorum.”dedi.

 Daha sonra sırası ile Muslu, Türkali, Göbü beldelerini gezerek vatandaşlardan destek istedi. Muslu Doğancılar Mahallesinde rahatsızlık geçiren ve evde istirahat eden DYP eski Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Köseyi de ziyaret ederek, evinde bir süre sohbet etti.   

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-11
Bu haber 2195 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 536
  Toplam: 5552007
   Online :

  64 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama