Gökçebey Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Mayıs Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı, saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar ve Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı. Toplantıya Başkent elektrik Zonguldak, Bartın, Karabük yapım işleri Bölge yöneticisi İsmail Yağcıoğlu, Başkent elektrik Devrek Operasyon takım yönetici Rıfat Öztürk’te katıldı.

Nisan Ayı Meclis Toplantısı Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra meclis üyesi Sadi Uyar’ın Dört adet, Belediye Meclis üyesi Mehmet Acar’ın Bir adet, Fen işlerinin iki adet, Gökçebey Mal müdürlüğünün Bir adet,  Bedaş Elektirik’in Bir adet olmak üzere Dokuz adet teklifin gündeme alınması devam etti.

Daha sonra Belediye başkanı Nisan ayı meclis toplantısında Sadi Uyar’ın Atatürk ilköğretim okulu bahçesinde bulunan Elektrik Kabin trafonun kaldırılması hakkında verdiği teklifi anlattı ve Zonguldak, Bartın, Karabük yapım işleri Bölge yöneticisi İsmail Yağcıoğlu’na söz verdi Yağcıoğlu konuşmasında Gökçebey bölgede elektriğin  % 2 sini tüketiyor ama biz ilçe merkezine bütçenin % 20 sini yatırım olarak yapacağız bununda maliyeti 1,3 milyon tldir. İlçe merkezindeki direkleri kaldıracağız elektirk hattını yeraltına alacağız kabin trafolarıda daha modern hala getireceğiz dedi.  Meclis üyesi Sadi Uyar da Bunlar hoş güzelde zaten yapılması gerekenler ama öncelikle biz belediye meclisi olarak Atatürk ilköğretim bahçesindeki elektrik kabin trafonun kaldırılmasını istiyoruz ayrıca kabin trafonun olduğu alanda belediye başkanı izin verirse elektromanyetik dalgalarını ölçüm yaptıracağız her şey o zaman ortaya çıkacak dedi.

Daha sonra Gündemin ikinci maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu.
Daha sonra Gündemin üçüncü maddesi olan 2010 mali yılına ait kesin hesabın görüşülmesine geçildi kesin hesap cetveli okunarak oylandı ve kabul edildi.

Gündemin Dördüncü maddesinde verilen tekliflerin görüşmelerine geçildi meclis üyesi Mehmet Acar ve Ömeroğlu petrolün teklifleri fen işlerine havale edildi. Satı Etcibaşına ait imar değişikliği olan teklif oybirliği ile kabul edildi. Gökçebey Mal müdürlüğünün Konut yapımı için gösterdiği hazine arazisi görüşüldü arazi taşkın alanı içerisinde olduğu için uygun görülmedi. Bedaş’ın ilçe merkezine 3 adet trafo yapılması teklifi oylandı Sadi Uyar’ın red oyu 8 meclis üyesinin evet oyu ile oy çokluğunla kabul edildi.

Daha sonra meclis üyesi Sadi Uyar’ın verdiği “ Su Şebeke Hattındaki Asbestli su boruların değiştirilmesi, Şehirlerarası Terminal yerinin Belirlenmesi, Terminal binasındaki işyerlerinin düzenlenmesi, Gökçebey ilçe merkezine yakın Köylerin merkeze alınması” ile ilgili Dört adet teklif daha sonra görüşülmek üzere fen işlerine havale edildi.
 Daha sonra, Mayıs ayı Belediye Meclis Üyesi toplantısı sona erdi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-05-05
Bu haber 1758 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 343
  Toplam: 5613843
   Online :

  91 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

ismet karcı 2011-05-05 :

sadi tebrik edrim gökçebey halkı için belediye başkanı gibi çalışıyorsun .bilmedigimiz konularda insanlarıda aydınlatıyorsun.okul yanındaki trfo gerçekden ögrenciler için tehlike derhal degişmeli.sizde önerge vermeseniz toplantılar çabuk biterama siz genede halk için verin.su konusuda önemli ayrıca gelişmemiz için verdigin önergeleri canı gönüldendestekliyrum saygılar


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama