Gökçebey’de Engelli Vatandaşlara Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı.

    Kızılay Derneği Gökçebey Şubesi Hükümet Konağı önünde Kaymakam Halit Benek’ in de katıldığı coşkulu törenle,  vatandaşlara tekerlekli Sandalye teslimatı yaptı.
    Gökçebey’de bir ilki düzenlenen törene Kaymakam Halit Benek, Sivil Toplum kuruluşları, Üniversite temsilcisi, Gökçebey Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Ergin Şenay, Gökçebey Kızılay Şube Başkanı Nuri Karademir ve geniş halk kitlesi katıldı.
     Düzenlenen törende Kızılay Şube Başkanı Nuri Karademir yaptığı konuşmasında şunları söyledi.” Genel  merkezden  temin edilen tekerlekli sandalyeleri Kaymakamımız Halit Benek ile birlikte özürlü vatandaşlara vermekten büyük onur ve gurur duyuyoruz. Gökçebey’de bir ilki olan bu ve buna benzer hizmetlerimiz Gökçebeyli hayır sever vatandaşlarımızın da desteği ile devamlı hale gelecektir”dedi.

   Tekerlekli sandalyelerin taktimi için söz alan Kaymakam Halit Benek ise şunları söyledi. “Kızılayın böyle sosyal sorumluluk ve projeler çerçevesi içinde  böyle güzel çalışmalarından ötürü kendilerine teşekkür ediyorum. Netice itibari ile insanın bir tarafının diğer insanlardan farklı olması o insanın diğer insanlardan farklı olduğunu ya da toplumdan dışlandığını göstermez. Böyle bir çalışmada o insanların bizimle birlikte olduğu , toplumun değişmez bir parçası olduğu ve hayatın gerçeğinin bu olduğunu hem bizlere hem kendilerine göstermiş oluyorlar. Ben bu yüzden bu vesile ile Kızılay derneğine başta  genel başkan ve Kızılay mensuplarına,buradaki değerli arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Bu vatandaşlar bizimdir. Çocuklar bizimdir. Bu vatandaşlarımızı dışlayamayız görmemezlikten gelemeyiz. Bu tamamen topluma, tamamen insanlığa ihanettir” dedi.
    Bu tür organizasyon ve yardımlarla özürlü insanlarımıza yardımda bulunmanın önemine değinen Kaymakam Halit Benek, sözlerine devletinde bu konudaki duyarlılığına değinerek şöyle devam etti..
     “Devlet dahi baktığımız zaman çalışan personel sayısının en az yüzde üçünün özürlü vatandaş olması lazım diye bir kaide koymuş ki; buda devlet olarak, kurumlar olarak o insanlara nasıl sahip çıkıldığını gösterir. Devlet böyle bir şey yapıyorsa biz toplum olarak bu insanları yok sayıp görmemezlikten gelemeyiz. Bugün uzağımızda olan kişi yarın yanımızda olabilir. Çocuğumuzda olabilir. Bunu böle görmemiz lazım. Allah hiç kimseyi bu duruma düşürmesin, istemeyiz ama böle insanları da dışlayamayız. Çünkü onlarda toplumun birer bireyidir birer parçasıdır. Bu gerçeği onlar zaten kabullenmişler bizimde kabullenmemiz şarttır.İnşallah bundan sonraki süreçte de  daha etkin, daha güzel, daha yararlı hizmetlerle bu bütünleşmeyi, birlik ve beraberliği sağlarız. Özürlü olan vatandaşlarımızı bi nebze dahi olsa kendi aramızda kazanmak, kendi içimizdeki birlik ve beraberliği, yaşama sevincini onlara katmak için bir çok çaba ve uğraş veririz. Ben bu yüzden bu günden itibaren , bundan önce ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalarda emeği geçen ve geçecek olan herkese teşekkür ediyorum. Saygılarımı ve selamlarımı iletiyorum” dedi.

     Ardından engelli olan vatandaşlarla yakından ilgilen Kaymakam  Halit Benek, Kızılay şube başkanı Nuri Karademir eşliğinde hepsi ile tek tek tokalaştı.Kızılay’ı temsil eden ilk öğretim öğrencilerinin şiir sunumu ile devam eden tören , ikram ile son buldu.
Haber Kaynak:Bölge haber 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-29
Bu haber 2004 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 759
  Bugün : 625
  Toplam: 5550376
   Online :

  74 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama