1 Mayıs Çaycuma’da Kutlanacak

 1 Mayıs, TÜRK-İŞ Çaycuma Sendikalar Birliği ve KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından Çaycuma’da kutlanacak. 1 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da Çaycuma Çarşı Meydanında toplanmaya başlayacak olan işçi ve emekçiler, saat 12.00'de 1 Mayıs’ı kutlayacaklar.

Çaycuma'daki kutlamanın ardından Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüş yapılacak. Yürüyüşün ardından KESK Çaycuma Bileşenleri Zonguldak'taki 1 Mayıs kutlamasına katılmak için Zonguldak'a hareket edecekler.

Afişlerle, bildirilerle 1 Mayıs’ın duyurusunu yaparak, çalışmaları hızlandıran sendikalar; Çaycuma halkını 1 Mayıs kutlamasına davet ediyor.
İşçileri, kamu emekçilerini, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, gençleri 1 Mayıs birlikte kutlamaya davet eden TÜRK-İŞ Çaycuma Sendikalar Birliği ve KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından yapılan ortak açıklamada şöyle denildi: “1 Mayıs 2011’i güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın, taşeronlaşmanın yaygınlaştırıldığı koşullarda karşılıyoruz. Emekçilerin yarısı kayıt dışında çalışıyor, sendikal örgütlenmenin önündeki engeller korunuyor ve örgütlenen işçiler işten atılıyor. İş kazası adı verilen iş cinayetleri durmak bilmiyor. Torba Yasa ile her alanda emekçilerin hak ve çıkarları geriye götürülmek isteniyor. Biz sosyal adalet, eşitlik, özgürlük ve demokrasi istiyoruz. Biz, özgürlükçü, eşitlikçi sivil demokratik bir anayasa ve yasalar için; inanç ve düşünce özgürlüğü için sesimizi yükseltiyor, özgürlükten, demokrasiden ve sosyal devletten vazgeçmeyeceğimizi bildiriyoruz. Barış için, özgürlük için, demokrasi için, saygın bir iş için, savaşsız bir dünyada sömürüsüz, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için birlikteyiz. Sosyal adalet, eşitlik, bağımsızlık ve sendikal haklarımız için 1 Mayıs 2011’de, başta Taksim olmak üzere tüm alanlarda ve Çaycuma’da omuz omuzayız.”

İşçiler, Kamu Emekçileri, Emekliler, İşsizler, Yoksullar, Kadınlar, Gençler; EMEK, BARIŞ, ÖZGÜRLÜK ve DEMOKRASİ İÇİN HAYDİ 1 MAYIS’A!

1 MAYIS EMEKÇİLERİN ULUSLARARASI BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN!


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-28
Bu haber 1817 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 251
  Toplam: 5613751
   Online :

  68 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama