Türk Eğitim-Sen İş Güvencesi İçin Alanlardaydı

Türk Eğitim-Sen İş Güvencesi İçin Ankara’da düzenlenen eyleme Türk Eğitim-Sen’e üye Çaycumalı eğitimcilerinde yoğun ilgi gösterdi. 
İş güvencesine sahip çıkmak, 4/B’li, 4/C’li köleliğe ve taşeronlaşmaya dur demek, KPSS ve YGS’de yaşanan kopya ve şifre iddialarını protesto etmek amacıyla Türkiye Kamu-Sen tarafından Ankara’da büyük bir miting düzenledi. Türk Eğitim-Sen Çaycuma Temsilciliği de onbinlerce kamu çalışanı ile birlikte Ankara’da iş güvencesi için alanlara indi.

Türk Eğitim-Sen’e üye Çaycumalı eğitimcilerinde yoğun ilgi gösterdiği mitingin ardından Türk Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Zerrin GÜNEŞ; Çalışanların farklı istihdam modellerine tabi tutulmasının adının 'kamuda kargaşa ve kaos' olduğunu belirtti.
Güneş; “Son yıllarda, sayısı hızla artan 4/C’li geçici personelin yaşadığı dramın görülmemesi mümkün değildir. Maalesef 4/C statüsünde çalışan kamu görevlileri yılın tamamında çalışma imkânına dahi sahip değiller. Yılın 11 ayı çalışıp, bir ayı işsiz bırakılıyorlar ve üstelik düşük ücretlerle çalıştırılıyorlar. İlçemizde örneğini özellikle SEKA işçileriyle yaşadığımız özelleştirme mağduru olarak işinden olmuş bu çalışanlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için her platformda onların sıkıntılarını dile getirmeye çalıyoruz. Ve ne üzücüdür ki 4/B’li ve 4/C’li personele reva görülen haksızlığı, kalkınmanın temeli olarak görenler var” diye konuştu.

Kamuda geçici ve sözleşmeli personel sayısının günden güne arttığını belirten Zerrin Güneş; “İş güvencemiz elimizden alınmak isteniyor. 4/C’li geçici statüde çalışanların sayısı 45 bini buldu. Sözleşmeli öğretmenlik kavramını literatüre sokanlar ve öğretmenlerimizi sözleşmeli, kadrolu gibi ayrımlara maruz bırakanlar, sanki bu haksız sistemi getirenler başkalarıymış gibi öğretmenlerimize şarta bağlanmış sözde müjde vermektedirler. Maalesef sadece eğitim alanında değil her; iş güvencesinden mahrum, dönemlik sözleşmelerle, temel çalışan haklarından mahrum bırakılmış, sözleşmeli personel sayısı her geçen gün artıyor.
Taşeron şirketler, düşük ücretlerle, güvencesiz, sendikasız elemanlarla kamuya yerleşmiş durumda. Bu gidişle, gelecekte hepimizin çocukları, taşeron şirketlerin kölesi olacak. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak bizler tüm teşkilatımızla, bu gerçeği görüyor ve herkesi geleceğine sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.
Haber Kaynak: “CUMA”


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-21
Bu haber 1974 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 241
  Toplam: 5551712
   Online :

  95 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama