Almanya’da Karabüklüler kültür gecesinde buluştu

Karabük Yeşil Yenice Kültür ve Dayanışma Derneği düzenledikleri kültür gecesinde Almanya’da bir ilke de imza atarak, derneğin tapusunu Yenice Kaymakamlığına verdiler. Karabük Yeşil Yenice Kültür ve Dayanışma Derneği Gelsenkirchen kentinde bulunan Güneş Düğün Salonu’nda düzenledikleri kültür gecesi ile bir araya geldiler. Geceye, Türkiye’den Bartın – Zonguldak ve Karabük Orman Bölge Müdür Muavini Nizamettin Ören, Gladbeck Meclis Üyesi Mehmet Metin, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ( UETD ) Genel Başkan Basın Müşaviri Dursun Döngel, UETD NRW Teşkilatlanma Komisyonu Üyesi Orhan Buyurman, Almanya Bartınlılar Derneği ( ALBARDER ) Başkanı Ahmet Gökgöz, ALBARDER Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Çil, Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş, Kapadokya Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mümin Uluç, Business Club Bin Derneği Başkanı Sadettin Kuloğlu, Dr. Zeki Doğancı ve çok sayıda dernek üyesi katıldı Gecede, satın alınan derneğin binasının sembolik tapusu Yenice Kaymakamlığı ve idaresine teslim edildi..

DERNEĞİN SEMBOLİK TAPUSU VERİLDİ
Gecede konuşma yapan derneğin Kurucular Kurulu Başkanı Muharrem Doğancı derneğin dünden, bugüne faaliyetleri hakkında bilgi vererek, Karabüklülerin artık kendi evleri gibi kullanabilecekleri dernek binasının olduğunu ifade etti. Muharrem Doğancı konuşmasında: ’’ Derneğimiz on yıldan beri faaliyetlerini sürdürüyor. 70’li yıllarda başlayan dernekleşme çalışmaları çeşitli nedenlerle sekteye uğramıştı. Yaklaşık on yıl önce de dernekleşme çalışmalarımız tekrar başladı ve bunu başardık. Bilinen dernekleşmenin ötesine geçerek, kalıcılık ve devamlılık için maddi alt yapıyı dernek binası satın alarak gerçekleştirdik. Derneğimiz düzenlediği çeşitli faaliyetleri ile yoluna devam ediyor, edecektir de. On yıl öncesi ile karşılaştırdığımızda gelinen nokta sevinç vericidir.
Bu faaliyetlerin sürdürülebilmesi durumunda on yıl sonrasını düşünmek bile insana mutluluk veriyor ’’ dedi. İcra Kurulu Başkanı Neşet Yirmibeş de yaptığı konuşmada derneğin kuruluşundan bugüne görev alan herkese teşekkür ederek, tüm Karabüklüleri dernek çatısı altında birleşmeye davet etti. Derneğin İstişare Kurulu Başkanı İbrahim Doğancı ise Almanya’da bir ilke imza attıklarını belirterek, derneğin sembolik tapusunu Yenice Kaymakamlığına ulaştırılmak üzere Bartın – Zonguldak ve Karabük Orman Bölge Müdür Muavini Nizamettin Ören’e teslim etti. Gecede derneğe katkılarından dolayı Türk kökenli gazeteciler, Cengiz Karaefe, Temel Elcivan, Mustafa Tığlı, Yaşar Caymaz ve Mehmet Baş’a teşekkür belgesi verildi. Gecenin eğlence bölümünde Aydın Çimen, Ahmet Baydaroğlu, Tuncay Ayvacık, Aylin Öz, Yusuf Tomakin ve Gelsenkirchen müzik korosu sahne aldı. Gece sonunda düzenlenen açık arttırmada Kardemir Karabükspor forması Muharrem Doğancı tarafından 500 euroya, Gökçebeyspor forması Bahri Kılıçarslan tarafından 500 euroya, Yortanspor forması Dursun Döngel tarafından 200 euroya ve Yenicespor forması da Dr. Zeki Doğancı tarafından 550 euroya satın alındı.
HABER:Mustafa Tığlı
GELSENKİRCHEN

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-18
Bu haber 2277 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1411
  Toplam: 5611530
   Online :

  80 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama