Gökçebey’liler Kaymakam Konak’ı Gözyaşları ile Uğurladı

Gökçebeyliler çok değerli evladı olan Kaymakam Hüseyin Konak’ı son yolculuğuna gözyaşları ile uğurladı. Samsun Terme İlçe Kaymakamı Hüseyin Konak, tedavi gördüğü Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.
Ağustos 2010'da Yozgat Vali Yardımcılığı görevinden Samsun'un Terme ilçesine tayini çıkan 44 yaşındaki Kaymakam Hüseyin Konak, rahatsızlığı nedeniyle göreve Kasım ayında başladı. Kanser tedavisi gören Kaymakam Hüseyin Konak, kısa sürede Terme halkı tarafından sevilen ve sayılan bir bürokrat oldu. Yine tedavi için almış olduğu üç aylık mazeret iznini bitiremeden Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.
Kaymakamı Hüseyin Konak için önce Samsun Terme Merkez Pazar Cami önünde cenaze töreni yapıldı. Ardından Gökçebey hükümet konağının önünde resmi tören yapıldı.
Terme’de yapılan, Törene Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, kaymakamlar, belediye başkanları, mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gökçebey hükümet konağının önünde yapılan resme törene, Zonguldak Valisi Erdal Ata, Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Gökçebey Kaymakamı Halit Benek, Elmadağ İlçe Kaymakamı Ejder Sarıcicek, Sapancı Kaymakamı Osman Sarı, İçişler Bakanlığı Daire Başkanı Cemil Özgür, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Garnizon Komutanı Ahmet Başaran, Gökçebey Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan, Devrek Belediye Başkanı Hüseyin Semerci, Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mithat Çanakcı, Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Çanakcı, ,Gökçebey İlçe Tarım Müdürü Sevim Küçükbekir, MHP Zonguldak milletvekili adayı İsmet Karcı, CHP Zonguldak Milletvekili adayı Erol Sarıal,  AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Özcan Ulupınar, Oda ve dernek başkanları, mahalle ve köy muhtarları, daire amirlerin yanı sıra çok sayıda Gökçebey halkı katıldı.
Merhum Kaymakam Hüseyin Konak’ın cenazesi yeni Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Bodaç Köyünde aile mezarlığına gözyaşları arasında toprağa verildi.

ÇOCUĞUNA KENDİ ADINI VERDİ
Remzi ve Gülten çiftinin 7 çocuklarından 3.'sü olan Kaymakam Hüseyin Konak, ( Hüseyin Remzi Konak, Yusuf Konak, Gülten Konak) 3 çocuk babasıydı. Çocuklarının en büyüğü olan ve lise 1. sınıfa giden oğluna Hüseyin remzi Konak kendi adını verdi.
44 yaşında vefat eden Hüseyin Konak, 1967 yılında Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini Zonguldak'ta tamamlayan Konak, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü tamamladı. 1992 yılında İçişleri Bakanlığı'nda kaymakam adayı olarak göreve başlayan Konak, Ordu-Kumru, Karaman-Ayrancı ve Bartın-Ulus kaymakam vekilliklerinde bulundu.
Asaleten Yozgat-Saraykent, Hatay- Hassa ve Karaman-Başyayla Kaymakamlığı, Yozgat Vali Yardımcılığı görevini yapan Konak, son olarak Samsun-Terme İlçe Kaymakamlığı görevini yürütüyordu.
"FOTOGALERİ" Tıklayın


video.mynet.com

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-18
Bu haber 4594 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 554
  Toplam: 5552782
   Online :

  87 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

KARAELMAS KALEMİ 2011-04-18 :

Allah rahmet eylesin. Mevlam ailesine sabırlar versin. Hüseyin Beyi öğrencilik yıllarımda Yozgatta duymuştum bir türlü nasip olmamıştı tanışmak. Samsun Termeye deldiğinden de bihaber idim. Gerçekten Gökçebeyimizin önde gelen bir insanını kaybetmiş bulunuyruz. Hepimizin başı sağ olsun...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama