Ünal, Karabük büyüyor

Çeşitli temaslar için Almanya’da bulunan, Karabük Adalet ve Kalkınma Partisi ( Ak Parti ) Milletvekili ve Başbakan Başdanışmanı Dr. Mustafa Ünal, Gladbeck kentinde bulunan Karabüklüler Derneği’ni ziyaret etti.

Çeşitli temaslar için Almanya’da bulunan, Karabük Adalet ve Kalkınma Partisi ( Ak Parti ) Milletvekili ve Başbakan Başdanışmanı Dr. Mustafa Ünal, Gladbeck kentinde bulunan Karabüklüler Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarete, Gladbeck Meclis Üyesi Mehmet Metin, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği ( UETD ) Genel Başkan Basın Müşaviri Dursun Döngel, UETD NRW Teşkilatlanma Komisyonu Üyesi Orhan Buyurman da katıldı. Ünal, hemşehrilerine bölgedeki son gelişmeler hakkında bilgi vererek, Türkiye’yi güzel günlerin beklediğini söyledi.

KARABÜK BÜYÜYOR
Mustafa Ünal yaptığı konuşmada, Karabük’ün son yıllarda ciddi anlamda geliştiğini ifade ederek, ilin kabuğunu kırdığını ifade etti. Ünal konuşmasını şöyle sürdürdü: ’’ Hemşehrilerim arasında olmaktan dolayı çok mutluyum. Sizler burada isminize yakışır şekilde faaliyetler yürütmektesiniz. Göçün 50. yılında her alanda büyüme sağlamışsınız. Hemşehrilerimiz için bir dernek binası satın almışsınız. Karabüklülerin evi olacak bu binanın tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bölgemiz son yıllarda ciddi anlamda gelişme gösterdi. Yapılacak daha çok iş var. Ülkemizi güzel günler bekliyor. Safranbolu’nun ve Yenice’nin dünyaya tanıtılması açısından biraz daha çalışmalıyız. Safranbolu’nun tarihi evlerini, Yenice’nin dünyada eşi benzeri olmayan doğasını dünyaya tanıtmalıyız. Karabük başta eğitim olmak üzere, büyük gelişme yaşandı. 640 derslik Karabük’e kazandırıldı, 60 tane yeni okul yapıldı. Filyos Liman Projesi ile bölgede büyük bir değişim yaşanacak. Karabük’e yatırımcının gelmesi, bölgede istihdamın artması açısından büyük önem taşıyor. Bu liman, Türkiye’nin en büyük limanlarından biri olacak, limanın yapılması ile birlikte burada serbest bölge oluşacak. Hükümetimiz bu tür çalışmalara büyük önem vermekte ’’ dedi. Ünal, Kardemir Karabükspor’un ilin ekonomisine katkı sağladığını belirterek, takıma başarılar diledi. Derneğin Kurucular Kurulu Başkanı Muharrem Doğancı, Ünal’ın ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, yurt dışında yaşayan Karabüklüler olarak Karabük’ü en iyi şekilde temsil ettiklerini belirtti. Muharrem Doğancı, ’’ Bizler Almanya’da her şeye rağmen ilimizi en iyi şekilde temsil ediyoruz. Yatırımlarımızı sadece Türkiye’ye değil, buraya da yapıyoruz. Bunlardan en önemlisi de, hemşehrilerimizin büyük fedakarlık göstererek satın aldığı dernek binası. Burası tüm Karabüklülerin bir evi oldu ’’ dedi. İstişare Kurulu Başkanı İbrahim Doğancı’da Sadranbolu’nun tanıtılması için ’ Safranbolu Evi ’nin bir modelinin Almanya’da sergilenmesi için Ünal’dan istekte bulundu.
HABER:Mustafa Tığlı
     GLADBECK

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-17
Bu haber 1614 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 204
  Toplam: 5613704
   Online :

  34 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama