İkna Olmadık, Olmuyoruz, Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği tarafından YGS’de yaşanan şifre skandalı ile ilgili yürüyüş yapıldı. Atatürk Anıtı önünde başlayan eyleme liseli öğrenciler ve öğrenci velileri de katıldı. Eylem öncesinde Eğitim Sen tarafından “İkna olmadık, olmuyoruz, geleceğimize sahip çıkıyoruz” başlıklı imza kampanyası da başlatıldı. Sorumluların cezalandırılmalarının ve eğitimin parasız, sınavsız, nitelikli ve bilimsel hale getirilmesinin istendiği imza kampanyası bir hafta sürecek. Toplanan imzalar Eğitim Sen tarafından Başbakanlığa gönderilecek.

“İkna Olmadık, Olmuyoruz, Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz!”, “Parasız Eğitim Sınavsız Üniversite” pankartlarıyla Atatürk Anıtı önünden çarşı merkezine kadar alkış ve sloganlarla yürüyen Eğitim Sen üyelerine, öğrencilere ve velilere dükkanlarının önüne çıkan esnaf da alkışlarla destek verdi. Çarşı merkezinde konuşan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, Milli Eğitim Bakanı’ndan Cumhurbaşkanı’na, YÖK Başkanı’ndan Başbakan’a kadar değişik çevrelerden yapılan ‘ÖSYM Başkanının yaptığı açıklamalardan tatmin olduk’ açıklamaların trajikomik bir hal aldığını belirterek, “Tatmin edici açıklama bekleyenler onlar değil, bizleriz. Bizler, sınav sisteminin zulmüne ve eğitim hizmetinin ticarileştirilmesine karşı ‘yeter artık’ diyerek geleceğimize sahip çıkan eğitim ve bilim emekçileri, öğrenciler ve velileriz. Yaşananlara dair geniş çapta araştırma yapılmamışken ‘bu acele niye’ dedirten açıklamaların gerçekleştirilmesinin nedeni, yaklaşan genel seçimler için AKP’nin ‘oy kaygısından’ başka bir şey değildir.” dedi.
ÖSYM Başkanı Ali Demir’in öğrencilere gönderdiği mektupla şifrenin varlığını kabul ettiğini belirten Akyol, “Milli Eğitim Bakanı ve ÖSYM Başkanı derhal görevlerinden istifa etmelidir. YGS yok sayılmalıdır. LYS tüm öğrencilerin katılabileceği şekilde yeniden düzenlenerek ortaya çıkabilecek mağduriyetler giderilmelidir. Kişiye özel kitapçık uygulamasından derhal vazgeçilmelidir. Kamusal ve nitelikli eğitim hizmeti için süratle politikalar geliştirilmeli ve eğitim sistemimiz sınav boyunduruğundan kurtarılmalıdır. Konu henüz netleşmeden, açıklığa kavuşmadan tatmin olan Cumhurbaşkanı da ya istifa etmelidir ya da özür dilemelidir” dedi.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-17
Bu haber 1670 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 179
  Toplam: 5615969
   Online :

  42 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Yılmaz DEMİRBAŞ 2011-04-19 :

Kendi kendilerini açığa çıkardılar,şimdi de gençlerimizi birbirine düşürmek için uğraşıyorlar sanki. Mücadelenizi tüm kalbimle destekliyorum.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama