Cumhuriyet Güçbirliği Zonguldak Bağımsız Milletvekili Adayı Mehmet Akkaya

12 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimlerine 31 ilde bağımsız adaylarla girerek grup oluşturmayı hedefleyen Cumhuriyet Güçbirliği, Zonguldak’tan Mehmet Akkaya’yı aday olarak tanıttı.
Uzun yıllar çeşitli sendikalarda görev yapmasının yanı sıra Ulusal Kanal İşçi-Sendika Danışmanlığı ve Aydınlık Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Alkaya, Zonguldak’tan bağımsız milletvekili adaylığını Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Toplantı Salonunda davetlilerin katılımıyla açıkladı.
“İkinci Zonguldak Yürüyüşünü Başlatıyoruz” sloganıyla yola çıkan bağımsız aday Akkaya, Cumhuriyet Güçbirliği’ni tanıtarak başladığı konuşmasında, , şunları söyledi;“Cumhuriyet Güçbirliği; Kurtuluş Savaşı’nın ve cumhuriyet kuruculuğunun ruhudur. Tam bağımsız, laik ve demokratik Türkiye özlemidir. Cumhuriyet Güçbirliği; Cumhuriyet kanunlarının savunucusudur. Atatürk’ün dediği gibi ‘tek başımıza kalsak bile irticayı ezme’ kararlılığıdır. Ortaçağı, tarihin çöplüğüne gönderme azmidir. Cumhuriyet Güçbirliği; Silivri zindanında emperyalist tertiplere direnen kahramanlardır. Mustafa Kemal’in ordusunun savunucusudur. Özelleştirme saldırısına ve emekçilerimizi köleleştirme girişimine isyandır. Ağalığa karşı direnen köylünün ‘Yaşasın Cumhuriyet-Kahrolsun Ağalık’ diyen şiarıdır, topraksız köylünün toprak talebidir. Cumhuriyet Güçbirliği; esnaftır. Yabancı marketlere karşı kendi esnafımızı savunma merkezidir. Misyoner ve ajan ithal öğretmenlere karşı 16 Nisan’da Ankara meydanlarında gürleyecek öğretmenlerdir. İnsan sağlığından bile para kazanmayı amaçlayan şu mafyalaşmış ve çürümüş sisteme başkaldıran yüz binlerce sağlık emekçisidir. Derelerimizi bile talan etmek isteyen vahşi kapitalizme karşı, derelerin çağıldayan sesidir. Cumhuriyet Güçbirliği; liselidir. Yüzbinlerce liselimizin sınav sahtekarlığına karşı meydanları dolduran sesidir. Üniversitelidir. Gençliğimizin, laik, bilimsel ve özerk üniversite kavgasıdır. Cumhuriyet Güçbirliği; Amerikan işgaline karşı direnen kahraman Iraklıdır, Afganistanlıdır. Kardeş ülke Libya’nın haçlı haydutlar tarafından bombalanmasına ve işgal edilmesine destek olanları lanetleyenlerdir. Cumhuriyet Güçbirliği; Katil NATO’dan derhal çıkılmasını ve topraklarımızdaki bütün yabancı üslerin kapatılmasını sağlayacaktır. Tam bağımsızlıktır. Cumhuriyet Güçbirliği; Ulusumuzu parçalama milletimizi emperyalizmin kölesi yapma çabasına ulusal direncin karargahıdır. ‘Ne Amerika, Ne Avrupa Tam Bağımsız Türkiye’ diyerek meydanları dolduran milyonlarca vatanseverin özlemidir. Cumhuriyet ruhudur. Atatürkçülüktür. Cumhuriyet Güçbirliği; Ankara yollarına akan on binlerin büyük madenci yürüyüşüdür. Zonguldak kömürünün ithal kömüre kurban edilmesine karşı yerli kömürümüzün yanındadır. Zonguldak’ın talan edilen ve kapatılmak istenen kömürü sonrası sokakları dolduran on binlerce işsizdir. İş cinayetleriyle hayatlarını kaybeden binlerce emekçidir. Geçtiğimiz yıl katledilen 30 madencimizdir. Cumhuriyet Güçbirliği; Zonguldak halkını silkinmeye ve bir kez daha ayağa kalkmaya çağırıyor. On binlerce işsizi için, yeraltında yatan şehitlerimiz için, vatan için, millet için, tam bağımsız, laik ve demokratik Türkiye için, İkinci büyük Zonguldak yürüyüşünü başlatıyoruz. Zonguldaklı bütün vatanseverleri, ayağa kalkmaya, destek olmaya ve Cumhuriyet Güçbirliği etrafında toplanmaya çağırıyoruz.”dedi

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-16
Bu haber 2225 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 184
  Toplam: 5551655
   Online :

  80 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama