Zonguldak’a sürpriz liste dayatan genel merkezlere

Zonguldak’a sürpriz liste dayatan genel merkezlere bu kez halk da sürpriz yapabilir

İLK SÜRPRİZ CHP'DEN
Mehmet Haberal'ı Zonguldak liste başına konulacağı bilgisi kulislere erken düştü. Muhtemel listeden rahatsız olan CHP'liler AKP listesini görünce seçim sloganlarında kullandıkları gibi; “rahat bir nefes” aldı. CHP'de Ali İhsan Köktürk 2. sıraya gelirken, Ereğli ilçesinde kitleleri sürükleyebilecek Neriman Posbıyık ise 3. sıraya konuldu.

İKİNCİ SÜRPRİZ AKP'DEN
AKP'de de beklenenin tam tersine bir liste ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan'dan mevcut vekillere şans tanımayacağı beklenirken, liste başı yine Köksal Toptan'ın oldu. İkinci sıra adayı iddiasız görülen Ercan Candan. AKP'de üçüncü sıra ise bölgenin sevilen ismi Özcan Ulupınar'a verildi. AKP Zonguldak listesinde bayan adaya yer vermedi.

ÜÇÜNCÜ SÜRPRİZ MHP'DEN
MHP'de ise adeta şok yaşandı. Ali Uzun'un 1. sıraya konulması beklenirken listede birinci sıra eski Karabük Milletvekili İlhami Yılmaz'a verildi. Ali Uzun ise bağımsız aday olduğunu açıkladı.

Son gelişmeler bu şekilde…
Çaycuma’da AKP cephesinde Ahmet Çolakoğlu’nun listeye girmesi bekleniyordu. Olmadı… CHP’de ise Ali İhsan Köktürk’ün tekrar 2. sıra olması CHP’lileri sevindirdi. Ancak 1. sıra adayı Mehmet Haberal seçim çalışmalarına katılamayacak. Posbıyık ise Ereğli ve Alaplı’ya ağırlık vereceği tahmin edilmekte. Bu durumda Devrek, Gökçebey, Çaycuma ve Merkez çalışmaları Köktürk’e kalıyor. İşi zor.

AKP’de ise 2. sıra adayı iddiasız görülürken 4. sıra adayı Hüseyin Yılmaz’ı Zonguldak’ta tanıyan dahi yok! Ne gazeteciler tanıyor ne de siyasiler. Seçim çalışmaları başladığında kendisi ile tanışacağımızı umuyorum.

MHP ise Ali Uzun’u listeden silerek Karabüklü adayı 1. sıra göstermesiyle adeta “bu yarışta ben yokum” dedi.

Listeler ortada, bu listelerle CHP daha şanslı gözükmekte. Sonuç olarak çıkarılacak milletvekili sayısı CHP;3 – AKP;2 olma olasılığı yüksek. Tabi Zonguldak’a sürpriz liste dayatan genel merkezlere bu kez halk da sürpriz yapabilir.

Kaynak: Sezai Bilici - CUMA

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-12
Bu haber 1653 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 409
  Toplam: 5551193
   Online :

  65 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama