Gökçebey Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Nisan Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Nisan ayı olağan Meclis Toplantısı, saat 14.00 de Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar ve Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı.

Belediye meclis üyesi Sadi Uyar Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde bulunan elektrik trafonun kaldırılması hakkında meclise teklif verdi. Uyar teklifine üniversiteden aldığı raporu da ekledi Uyar’ın teklifi şöyle” Gökçebey İlçe merkezinde bulunan 7 adet kabin trafo, 11 adet direk trafo olmak üzere 18 adet Elektrik trafo bulunmaktadır. Üniversiteler tarafından hazırlanan raporlarda Bu trafolar bulundukları yerlerde elektromanyetik dalgalar yaymakta ve risk oluşturmaktadır denmektedir. İlçe merkezinde acil olarak kaldırılması gereken 3 adet trafo bulunmaktadır. Bu acil kaldırılması gereken trafolar sırasıyla şöyle:
1:Atatürk İlköğretim Okulu arsasında bulunan kabin Trafo.
2:Çay mahallesinde eskiden dere yatağı olan yerde kurulmuş olan 2007 tarihinde Kedaş üzerine kayıtlanmış trafo. Konum itibarıyla trafo yeri Gökçebey belediyesi imar planında hala eski dere yatakları gözükmesi ve 2007 yılında bu eski dere yatağına nasıl kabin trafo yeri verilmesi düşündürücüdür. Kabin trafonun bulunduğu yere 10 metre mesafede oturan aileden 2 kişi kanserden vefat etmiştir.
3: Çay Mahallesi İsmetpaşa cad çamurlu köprü dede çayı mevkiinde bulunan kabin trafo. Bu trafonun bulunduğu mevkide konut alanlarına yakınlığı gözlenmektedir. Kabin trafonun Kedaş tarafından tapusu olmadığı mevki özel bir şahsa ait olduğu söylenmektedir.
Yukarıda acil kaldırılması gereken kabin trafolardan en acili Atatürk ilköğretim okulunun bahçesinde olan trafodur. Yine yayınlanan bir raporda “ Okul bahçelerinde oynayan çocuklar için de bitişiklerinde bulunan trafodan yayılan manyetik alan bir şekilde olumsuz etkiler oluşturabilecektir” diye ifade edilmektedir. Elektromanyetik kirlilikten eğitim çağındaki çocukların etkilenmemesi için Atatürk ilköğretim okulu bahçesine yerleştirilmiş kabin trafonun tapulaşma süreci henüz başlamadan Gökçebey belediyesi bu trafo yerine dur demeli, Gerekirse çevresi yeterince boş olan uygun bir yere kendi imkanlarıyla bir kabin trafo için bina yapmalı, okul yakınlarından geçen iletim hatlarıyla beraber kabin trafoyu buraya taşınması için gerekli müracaatların yapması, bu konunun belediye meclisinde konuşarak bir sonuca bağlanması hususunu arz ve teklif ediyorum. Unutmayalım çocuklar bizim geleceğimizin teminatıdır. Onları korumak zorundayız.”
dedi.
Teklif mecliste görüşüldü ve Belediye başkanı Fen işlerine gereğinin yapılması için havale etti
.
 Nisan Ayı Meclis Toplantısı ayrıntıları
Nisan Ayı Meclis Toplantısı Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra iki adet teklif gündeme alınması ve okunması ile devam etti. Gündemin ikinci maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu.
Daha sonra Gündemin üçüncü maddesi olan iki adet daimi encümen seçimine geçildi. Daimi encümen üyeliklerine Mehmet acar, Ferhat Öztürk seçildi.
Gündemin dördüncü maddesi olan iki adet asil iki adet yedek meclis katibi seçimleri yapıldı. Sibel Birben ve Ferhat Öztürk Asil meclis katibi, yedek üyeliklere ise Halit Karademir, Mahir Bostancı seçildi.
Beşinci gündem maddesi olan Meclis başkan vekilliği secimi yapıldı. Meclis Başkan Vekilliğine Halit Karademir, yedek meclis başkan vekilliğine Sibel Birben seçildi.
Gündemin altıncı maddesi olan imar komisyonu seçimlerine geçildi. Ender Aydemir, Mehmet Acar ve Ferhat Öztürk imar komisyonuna seçildi.
Yedinci gündem maddesi Bütçe komisyonu seçimi oylamasına geçildi. İsmail Arat, Mehmet Acar, Mahir Bostancı oy birliği ile seçildi.
Seçimlerin ardından Denetim komisyonu Raporunun okunmasına geçildi,  Denetim raporunu Mali işler bölümünden Veysel Demirci okudu. Denetim komisyonu üyesi Halit Kardemir rapor hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Daha sonra Belediye Başkanın 2010 yılı faaliyet raporunun görüşmelerine geçildi. 2010 Faaliyet raporunu yazı işleri müdürü Şennur Çakır okudu ve rapor görüşülüp oylandı kabul edildi.
Daha sonra Fen işlerine çift kabin kamyonet alımı için Belediye başkanına oy birliği ile yetki verildi.
Daha sonra, Nisan ayı Belediye Meclis Üyesi toplantısı sona erdi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-07
Bu haber 2274 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 111
  Toplam: 5611832
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

latif AYDEMİR 2011-04-08 :

GÖKÇEBEY'E YAZIK OLUYOR, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİN YAPILAN İHALE DEDİKODULARI YOK EDECEK NEDEN AÇIKLAMA YAPILMADI. ARİF PAZAR İHALEYE KİMİN ADI İLE GİRDİ?


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama