Gökçebey’de Torba Yasa bilgilendirme toplantısı yapıldı

Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından düzenlenen Torba Yasa bilgilendirme toplantısı Çok Programlı Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı. Toplantıya Zonguldak Sosyal Güvenlik Kurumu İl müdürü Muharrem Demirci, Bölge Çalışma Müdürü Gönül Demirsu, İş-Kur Müdürü Cemal Yiğit, Gökçebey mal müdürlüğü gelir servisi sorumlusu gelir uzmanı Celal Mahmutoğlu, Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Ali Çetin ve ilçe esnafı katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Ali Çetin yaptı daha sonra kürsüye İş-Kur Müdürü Cemal Yiğit geldi Yiğit İstihdama ilişkin teşvikler hakkında bilgiler verdi.
Bölge Çalışma Müdürü Gönül Demirsu ise Torba Yasa hakkında bilgiler verdi. Demirsu, “6111 Sayılı Yasa 25 Şubat tarihi itibariyle kabul edilerek yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Bu yasada özellikle 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu, 4857 Sayılı İş Kanunu, 2228 Sayılı Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu, 4447 Sayılı İşsizlik Sigortası Kanunlarında son derece kapsamlı değişiklikler yapılmıştır. Torba Kanunu'nun geneli itibariyle ekonomi ve çalışma hayatı açısından olumlu sonuç ve etkiler oluşturacağı ülkemizdeki kayıt dışılık gibi bir gerçeği göz önünde bulundurduğumuzda çıkarılan mevzuatın iş yerlerimizin mevcut yükünü artırıcı değil, aksine azaltıcı nitelikte olacağına ve çalışma hayatımızı düzenleyen yasaların ülkemizin ekonomik hedeflerini de gerçekleştirmeye hizmet edeceğine şahsım olarak inanıyorum.”dedi
Daha sonra kürsüye gelen Sosyal Güvenlik Kurumu İl müdürü Muharrem Demirci İşveren ve sigortalılarımızı ödeme kolaylığından yaralanmaya davet etti. Demirci “ Kapsama giren Borçlar, Başvuru süresi ve şekli, Ödeme süresi ve şekli, Taksitli ödemelerde, Süresinde ödenmeyen taksitler ve yapılandırmanın faydalarını anlattı. Toplantıya katılan ilçe esnafı sordu  SGK İl müdürü Muharrem Demirci soruları yanıtladı.
Gökçebey mal müdürlüğü gelir servisi sorumlusu gelir uzmanı Celal Mahmutoğlu da 6111Sayılı Yasanın 25 Şubat tarihi itibariyle kabul edilerek yürürlüğe girdiğini hatırlatarak Başvuru süresi ve şekli, Ödeme süresi ve şekli, Taksitli ödemelerde, Süresinde ödenmeyen taksitler ve yapılandırmanın faydalarını anlattı.
En son söz alan Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı Ali Çetin KOBİ kredilerini, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi kooperatifinin alacaklarının yapılandırılması hakkında bilgi verdi.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-07
Bu haber 1945 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 249
  Toplam: 5611970
   Online :

  85 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Yılmaz DEMİRBAŞ 2011-04-08 :

Ülkemiz müthiş gelişiyor ama bir taraftan da vergi affı geliyor, ne yaman çelişki!


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama