Zonguldaklı Gazeteci Mustafa Tığlı’ya Plaket Verildi

Almanya’nın Essen Şehrinde Faaliyet Gösteren Ankaralılar  Derneği, Düzenledikleri  Başkent Gecesi ile Coştu. Gecede Zonguldaklı Gazeteci Mustafa Tığlı’ya da Derneğe Katkılarından Dolayı Plaket Verildi.

Merkezi Almanya’nın Essen şehrinde bulunan Ankaralılar Kültür ve Dayanışma Derneği düzenledikleri Başkent gecesi ile Ankaralıları bir araya getirdi. Geceye, Türkiye’nin Essen Başkonsolos Yardımcısı Müzeyyen Civan, Türkiye Ziraat Bankası Essen Şube Müdürü Bayram Keskin,Essen Uyum Meclisi Başkanı Muhammet Balaban, Türk Dernekler Birliği ( TUDEB ) Başkanı Bahri Akalın, Almanya Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş, Almanya Bartınlılar Derneği ( ALBARDER ) Başkanı Ahmet Gökgöz, Gladbeck Meclis Üyesi Mehmet Metin, Avrupa Sivas Spor Kulübü Başkanı Yalçın Doğan, Avrupa Sivaslılar Derneği ( ASİB ) Başkanı Rüştü Elmas, Türk – Alman Yardımsevenler Derneği Başkanı Necmiye Öztürk, Rhein-Ruhr Türk Toplumu ( TGRR ) Başkanı Mustafa Okur, Kapadokyalılar Derneği Başkanı Mümin Uluç ve çok sayıda Ankaralı katıldı. İlginin büyük olduğu gecede, Zonguldaklı gazeteci Mustafa Tığlı’ya da teşekkür plaketi verildi.

YÖNETEN OLMALIYIZ
Gecede konuşma yapan dernek başkanı Halil Yalçın, Almanya'da Anadolu kültürünü tanıtmaya, asimile olmadan entegre olmak için çalışmalarımızı yoğunlaştırdıklarını belirterek, tüm hemşehrilerini Ankaralılar Evi’ne davet etti. Yalçın konuşmasında: ‘’Göçün 50. yılını kutlamaya başladığımız Almanya'da, kalıcı olduğumuzun kaçınılmaz olduğunu bilmenizi isterim. Bundan dolayıda artık yönetilmeye değil, yönetmeye talip olduğumuzu ve bu yolda çalışmalar yaptığımızı ayrıca bilmenizi isteriz ‘’ dedi.
Türkiye'nin Essen Başkonsolos Yardımcısı Müzeyyen Civan’da bu tür gecelerin Türk toplumunun birlik ve beraberliği açısından önemli olduğuna vurgu yaparak, konsolosluk olarak derneklere destekçi olduklarını belirtti.

GAZETECİLERE PLAKET
Gecede Türk kökenli gazeteciler, Mustafa Tığlı, Ramazan Kabataş, Yaşar Caymaz, Temel Elcivan ve Mustafa Güleç’e de derneğe katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.
Haber:Mustafa Tığlı
    ESSEN

 

Gecenin eğlence bölümünde Türk Sanat Müziği ( TSM ) sanatçısı Bedia Akartürk, Kazım Birlik’in yanı sıra, Kadir Şahin, Cevdet Genç ve Cevdet Yıldız sahne alırken, DİTİB Köln Seymen ekibi de birbirinden güzel gösterileri ile izleyicileri mest etti.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-04-04
Bu haber 2883 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 578
  Toplam: 5606595
   Online :

  86 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama