Çaycuma’da Hedef 10 Bin İmza

KESK’ ten Tüm Sözleşmelilerin Kadroya Alınması İçin İmza Kampanyası
 KESK tarafından ülke genelinde, “Güvenceli İş, Güvenceli Gelecek” şiarıyla 30 Mart – 10 Mayıs 2011 tarihleri arasında sürecek bir imza kampanyası başlatıldı. Toplanan imzalar 10 Mayıs tarihinden sonra kargo ile Başbakanlığa gönderilecek.

 Güvencesiz çalışmanın ortadan kaldırılması, 4/B, 4/C, 50/D, 4924 statüsünde çalışan tüm sözleşmelilerin kadroya alınması, taşeron işçilerinin “ana işveren olan kurum” kadrolarına alınması, insan onuruna yakışır iş ve çalışma şartları için başlatılan kampanyanın Çaycuma ayağı, KESK Çaycuma Bileşenleri tarafından Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği binasında yapılan basın toplantısıyla Çaycuma kamuoyuna açıklandı.
 
 KESK Çaycuma Bileşenleri adına açıklama yapan BES Çaycuma Temsilcisi Hüsnü Verim, işyerleri başta olmak üzere, stantlar açarak kampanyayı Çaycuma genelinde yaygınlaştıracaklarını belirterek, 10 Mayıs’a kadar 10 bin imza toplamayı hedeflediklerini belirtti. Verim, AKP Hükümetinin, bir yandan yandaş örgütler aracılığıyla emekçilerin hak mücadelesini pasifize etmek istediğini bir yandan da örgütlenme alanlarını dağıtacak yasal düzenlemeleri hayata geçirdiğine dikkat çekerek; “Torba yasada kamu emekçilerinin iş güvencesini ortadan kaldırmaya yönelik düzenlemeler bu politikaların artacağını göstermektedir. Yine sağlık alanındaki taşeronlaştırma, sağlık emekçilerinin kölelik koşullarına mahkûm edilmesi, sağlığın paralı hale getirilmesi, koruyucu sağlık hizmetlerinin ortadan kaldırılarak salgın hastalıklara davetiye çıkarılması gibi uygulamalar AKP’nin ekonomik politikalarının yarattığı yıkımı gözler önüne sermektedir” dedi.
 'AKP'ye süper yetki' kararnamesine tepki
Hükümetin bazı konularda Kanun Hükmünde Kararname (KHK) yetkisini içeren yasa tasarısını TBMM'ye sunduğunu hatırlatan Hüsnü Verim,  Meclise sunulan ve KHK yetkisi içeren tasarının, kamu yönetiminin temel esaslarını ve kamu personelinin çalışma koşullarını tamamen alt üst edecek düzenlemeler içerdiğini belirtti.  ''Tasarıda hükümetin KHK ile değişiklik yapabileceği yasaların çok geniş bir alanda olduğu görülmektedir. AKP’nin bu hamlesinin gerçekleşmesi halinde, 12 Haziran seçimlerinden daha güçlü çıkmak için gerekli ortamı sağlamak ve özellikle KHK yetkisi ile kendi siyasal-ideolojik çizgisinde olan kişileri kamu yönetiminde kilit mevkilere getirme telaşındadır'' diyen Verim, bu kapsamda kamu emekçilerinin atanma, nakil, görevlendirme, seçilme, terfi, yükselme, görevden alınma ve emekliye sevk edilme gibi konularla ilgili olarak da 7 yasada değişiklik yapma yetkisinin istendiğine dikkat çekti. Verim;  ''KESK olarak, bugüne kadar emekçilerin haklarını hedefine koyan her türlü düzenlemeye karşı durmayı nasıl görev bildiysek, hükümetin niyetini açıkça gösteren bu girişimin yanı sıra emekçilerin haklarına yönelik tüm saldırılara karşı da örgütlü gücümüzü harekete geçireceğiz'' dedi
.

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-03-30
Bu haber 1536 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 98
  Toplam: 5551569
   Online :

  52 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Yılmaz DEMİRBAŞ 2011-04-01 :

Emeğinize ve fikrinize sağlık, tüm gücümle destekliyorum.


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama