Öztürk, Yardımlarımız umut oldu

Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde faaliyet gösteren Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği, Gelsenkirchen Güneş Düğün Sarayı'nda '''eğitime katkı ''gecesi düzenledi. Geceye Türkiye'nin Essen  Başkonsolos Yardımcısı Müzeyyen Civan, Gelsenkirchen Belediye Başkanı Gabriele Preuß, Münster Din Hizmetleri Ataşesi Suat Altunkuş, Gelsenkircen Uyum Meclisi Sorumlusu Mehmet Ayaz, Gladbeck Meclis Üyesi Mehmet Metin, Almanya Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Yukarıbaş, Umut Yolu Derneği Başkanı Aynur Çelikdöven, Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümin Uluç, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

HEDEFİMİZ EĞİTİMLİ GENÇLİK
7.si düzenlenen eğitime katkı gecesinda konuşan dernek başkanı Necmiye Öztürk, Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği olarak eğitime büyük önem verdiklerini ve özellikle maddi durumu yetersiz, ancak başarılı öğrencilerin hedef alındığını belirtti. Öztürk yaptığı konuşmada ''' Dernek olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar faaliyetlerimiz devam ediyor. Özellikle eğitim konusunda hassasız. Derneğimiz tarafından Türkiye'de 13 başarılı öğrencimizi okutuyoruz. Bunların içerisinden bir öğrencimiz, bu sene fizik öğretmeni olacak. Bunun gibi bir çok başarılı öğrencimize destek olduk. Onlar da bizim yüzümüzü kara çıkarmadılar. Eğitimlerini devam ettiriyorlar. Bizler bu sayısının arttırılması çabası içindeyiz. Hedefimiz eğitimli gençlerin sayısının artması. Bu tür öğrencilerimize destek olmak isteyenler, derneğimize müracaat edebilirler. Bizim temennimiz, insanlarımız başarılı çalışmalar gerçekleştiren dernekleri desteklesinler. Derneklere sahip çıksınlar.Birlik ve beraberlik içerisinde başaramayacağımız çalışma olmaz '' dedi.

TÜRKÇE SELAMLADI
Gelsenkirchen Belediye Başkanı Gabriele Preuß'da, konuşmasına salondakileri Türkçe selamlayarak başladı Preuß, derneklerin uyum konusunda ciddi çaba sarf ettiklerini ve bunun da en büyük parçası olan eğitime katkı olduğunu ifade ederek, böyle bir gecede olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.Gecenin eğlence bölümünde ise Ebru, Erkan Serçe, Faruk K, Gelsenkirchen müzik korosu, Anadolu Rüzgarı sahne aldı.. Faruk K. söylediği birbirinden güzel parçalar ile salondakilere neşeli dakikalar yaşattı. Gece sonunda bir de derneğe katkı amaçlı tombala çekilişi düzenlendi.

Haber:  Mustafa Tığlı
 GELSENKİRCHEN

Soldan sağa ( Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği Başkanı Necmiye Öztürk, Gelsenkirchen Belediye Başkanı Gabriele Preuß ).

Faruk K. söylediği şarkılar ile salondakileri coşturdu.

Erkan Serçe, izleyicilerin masalarına giderek, şarkılarını onlar ile birlikte söyledi.

Ebru, söylediği şarkılar ile mest etti.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-03-26
Bu haber 2611 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 747
  Toplam: 5613310
   Online :

  86 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama