Atatürk İlköğretim Okulu 1.Sanat Etkinliği

Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulu 1.Sanat Etkinliği Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulu Kapalı Spor Salonunda yapıldı. 1 Mart Salı Günü Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulu kapalı spor salonunda gerçekleşen etkinlik saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı. Yaşar Kara ve Emrah Etçibaşı’nın Gitar Dinletisi ile devam etti.
Daha sonra Ressam Hikmet Çetinkaya bir konuşma yaptı Çetinkaya konuşmasında “sanatın olduğu yerde, resim ve müziğin olduğu yerde kavga, düşmanlık, bencillik, düşüncesizlik ve hoşgörüsüzlüğün olmayacağını aynı zamanda, sanatın; insanın ruhi gelişiminin ana ekseni olduğunu bildirerek bireylerin sanat konusunda bilinçlenmeleri gerektiğini’ bildirdi. Çetinkaya, ‘sanatın olduğu yerde, resim ve müziğin olduğu yerde kavga, düşmanlık, bencillik, düşüncesizlik ve hoşgörüsüzlüğün olmayacağını aynı zamanda, sanatın; insanın ruhi gelişiminin ana ekseni olduğunu bildirerek bireylerin sanat konusunda bilinçlenmeleri gerektiğini” söyledi. Çetinkaya , Benim adım “Gelincik Adam” kaldı biliyor musunuz. Yurt dışındaki etkinliklerimde ismimi telaffuz edemeyenler bana bu ismi taktılar. Aslında hoşuma gidiyor. Birde başında Türk kelimesi var. Gururlandığım çok olmuştur’ diyerek, “Gelincik objesini farklı yaptığımı, değişik bir şekilde işlediğimi anlattılar bana. Beynimde birden bire şimşekler çaktı. Ben yeni bir şey bulmuştum. Üzerine gitmem gerekirdi. Bende gelincik ile birlikteliğimi pekiştirerek, yıllarca sürecek bir yaşam içine girdim. Mutlu beraberliğimiz devam ediyor. İkimizde mutluyuz” dedi ve Resim çalışmasına başladı.
Sanat etkinliğini düzenleyen Gökçebey Atatürk İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni Cemal Erdoğan “Öncelikle 1.Sanat Etkinliğimize katılan veya katılamayan sanatseverlere ve bu organizasyonda bize destek veren bütün öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Bizler Gökçebey’de bir ilki yaşattık. Sosyal sorumluluğumuzun farkındayız. Ve bu doğrultuda insanları ve öğrencilere ve halka sanata duyarlı bireyler olmaları konusunda işitsel ve görsel içeriklerle anlatım gerçekleştirdik. Gökçebey Kültür-Sanat Topluluğu üyeleri Yaşar Kara ve Emrah Etçibaşı ilçede tanınan simalar olarak bizlere gitar dinletisi ile destek verdiler.Hiçbir şahsi çıkar gözetmeden,sanat deneyimleri ve sanatçı kişiliği ile Ressam Hikmet Çetinkaya bizlerle beraber olarak Gökçebey’de bir ilke imza attı. Çetinkaya ‘sanatın olduğu yerde, resim ve müziğin olduğu yerde kavga, düşmanlık, bencillik, düşüncesizlik ve hoşgörüsüzlüğün olmayacağını aynı zamanda, sanatın; insanın ruhi gelişiminin ana ekseni olduğunu bildirerek bireylerin sanat konusunda bilinçlenmeleri gerektiğini ” belirten Erdoğan " Etkinliğin düzenlenmesinde katkısından ve desteklerinden  dolayı Çanakcılar Seramik fabrikası yönetim kurulu üyelerine ve Milli Eğitim şube müdürü Fazıl Aytaş’a teşekkür ederim” dedi
Sanat etkinliğinin çerçevesinde Ressam Hikmet Çetinkaya Gökçebey’de Çanakcılar seramik fabrikasında gezdi ve fabrikada misafir edildi. Çanakcılar seramik yönetim kurulu üyesi Mithat Çanakcı tarafından Çetinkaya’ya çeşitli hediyeler takdim edildi.
1.Sanat Etkinliğine Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen, Milli eğitim Şube müdürü Fazıl Aytaş, Milli eğitim şube müdürü Zafer Tenkoğlu, ÇPL Müdürü Zeki Başoğlu, Mehmet- Mithat meslek yüksek okulu öğretim görevlisi Mehmet Baykal, ve Deniz Kraelmas, CHP Milletvekili aday adayı Ömer Başoğlu, CHP İlçe başkanı Hasan Oktay, Yerel Tarih araştırmacı Belediye meclis üyesi Sadi Uyar, Belediye meclis üyesi Ender Aydemir. Öğretmenler, Öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.

Hikmet Çetinkaya Kimdir

1958 yılında Konya Hasanşeyh`te doğdu. Orta ve lise eğitimini Denizli`de tamamladı. 1982 yılında Ankara Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi-Resim Bölümünden mezun oldu. Resim eğitimi yöntemleri konusunda yurtdışında araştırmalarda bulunarak, kendi ismini taşıyan resim atölyesini ve daha sonra Çetinkaya Sanat Galerisi ile Galeri Hera`yı kurdu. Karayolları Genel Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Hava Lojistik Komutanlığı gibi kurum ve kuruluşlarda resim atölyesi kurulmasına öncülük yapmış,resim dersleri vermiş ve sanat danışmanlığı yapmıştır.. 2001 yılında İsveç Stokholm Uluslararası Dünya Sanat Fuarına davetli olarak katıldı. Yurtiçinde başta İstanbul ve Ankara olmak üzere uluslararası düzeyde birçok sanat fuarı etkinliklerine katıldı. 9`u yurtdışında, toplam 51 kişisel sergi açtı ve 400`den fazla karma etkinliğe katıldı. Resim çalışmalarına 2002 yılında Paris`te açtığı resim atölyesinde devam eden Çetinkaya, Arc-En-Ciel Maison D`art Paris adında bir resim galerisi açtı. Çalışmalarına Ankara ve Paris`teki atölyelerinde devam eden sanatçı Uluslararası Plastik Sanatçıları Derneği üyesidir. 2006 yılında 45 Türk sanatçısıyla Türkiye`yi temsilen Paris-UNESCO`da sergi organizasyonu yaparak iç ve dış basında Türk sanatının ve sanatçısının tanıtımına katkıda bulunmuştur. Bir çok sanatçı dostuyla; 3 kez Paris te olmak üzere, Atina, Moskova ve Kıbrıs ve Yunan adalarında (Patmos, Girit, Santorini, Mikanos) "Anadoludan Esintiler" adı altında sergi etkinlikleri yaparak, bu sergileri geleneksel hale getirme çabası içerisindedir.
FOTOGALERİ TIKLAYIN...........

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-03-03
Bu haber 2634 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 507
  Toplam: 5551291
   Online :

  90 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

melihengin 2011-12-04 :

teşekürler


Cemal ERDOĞAN 2011-03-03 :

Ellerine sağlık...Şahane bir video olmuş.Bizleri yanlız bırakmadığın için teşekkür ederiz.Sevgilerle...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama