SARIAL, Gökçebey'de CHP İlçe örgütünden

ADD Genel Merkez Yöneticisi ve Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu ve CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Erol Sarıal  dün Gökçebey CHP İlçe örgütünü ziyaret etti.Sarıal’ı Gökçebey’de CHP İlçe Başkanı Hasan Oktay ve ilçe yönetimi CHP İlçe teşkilat binasında karşıladılar.

ADD Genel Merkez Yöneticisi ve Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu ve CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Erol Sarıal  CHP Gökçebey İlçe örgütünde bir konuşma yaptı.
“Ülke ekonomisine ve Zonguldak ekonomisine ağırlık” veren Sarıal sözlerine şöyle devam etti.“Biz Ülkemizde, Gökçebey’de, Devrek’te, Çaycuma’da ve Bartın’da daha geniş anlamda mısır eken mısırcının mısırını değerlendirmiyoruz ama İstanbul mısır’ına para ödüyoruz demektir. Bu doğuda ve güney doğuda yoksullaşmaya yönelirken tarım hayvancılığı terk edip, İtalyan İngiliz hayvancasına para ödüyoruz demektir.  Bu yine sanayide diğer kollarda Cin’in Rusya oyuncaklarına para ödüyoruz demektir. Efendim İtalya’nın üzümcüsüne ve şarapçısına para ödüyoruz demektir. Böyle bir böyle bir açmaz ülkemiz karşı karşıya ve sürdürülemez bir noktaya geliyoruz. İç ve dış toplam borcumuz 450 milyar doları geçmiş 500 milyar dolara gidiyor.
Yani Atatürkçülük şudur. Atatürkçülük halkın üretmesi ve ürünlerinin değerlendirmesi bu yolda da halkın sosyal sigorta kapsamına alarak sosyalsize edilmesidir. Oysa bugün evden çıkarken karşılaştığım yaşlı bir hanımefendi hem eşi emekli hem kendisi emekli torunları ve çocukları var. Çocuklarına bakmak için apartmana girdiğini gördüm ayaküstü konuştum. Emeklilerimiz kendi maaşını değerlendirip rahat edemeyecek bir duruma gelmiş, çocuklarına, torunlarına ve damatlarına harçlık vermek zorunda kalıyor işsizlik nedeniyle.  Zonguldak böyle bu duruma düşmesi gereken il değildir. Zonguldak Türkiye’nin en yüksek istihdam iş oranın cumhuriyet tarihinde yaşanan illerden bir tanesiydi. Ama bugün hızla artık emeklilerin üzerine aile ekonomisi gittiğini görüyoruz. O zaman buna karşı çıkıyoruz. Karşı çıkma gerekçemizde yani giderek bu ilçelerden ve ilimizden göç’ün hızlanacağı yani emekliler bir şekilde ev ekonomisini destekleyemeyecekleri durumuna geldiğinde gençler emekliler etrafında tutunan gençler büyük hızla göç edeceklerdir. Görüntü bizi atlatmasın, yanıltmasın. Gökçebey ilçesi de göç verenlerden bir tanesidir.  Biz zaten bir görev yapıyoruz.  Biz Türkiye de Atatürkçü Düşünce dernekleri olarak bütün Atatürkçüler ayrılmadan bir görev yapıyoruz. Ben bu görevi Ankara’da Genel merkezde resmen temsilciliğini yapıyorum. Türkiye’nin dört tarafında faaliyetler yürütüyorum. Yani böyle bir adaylıkla aday adaylıyla bu hizmeti ve bu yarışı sürdürmek istiyorum. Diyelim ki aday olamadım zaten bu görevi yapmaya devam edeceğim. Biz siyasi insanlarız yani siyasetin halka nasıl katkısı olabilir bunun peşindeyiz. Ama bu konuda sizlerle de tanışıp aday adaylığım konusunda aday olabilmek için destek istemeye geldim. Gökçebey’e ziyaretlerim devam edecektir. Partimizin aday adayı olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum”dedi.

CHP Gökçebey İlçe Başkanı Hasan Oktay,” Öncelikle nezaket ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Gelmeniz çok iyi olmuştur. En azından yakından tanımış olduk. Partimiz için ne gerekiyorsa bunu yapmaya hazırız. CHP Zonguldak milletvekilliği aday adaylığınızda hayırlı olsun ” dedi

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-02-21
Bu haber 1637 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 723
  Toplam: 5613286
   Online :

  112 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama