Köktürk, Köktürk'ü Eleştiren Köktürk'ü Kınadı!

Çaycuma CHP İlçe başkanı Şeref Köktürk, isim vermeden Kenan Köktürk’ü eleştirerek kınayan basın açıklaması yaptı. CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ü eleştiren Kenan Köktürk’e Çaycuma CHP’den kınama geldi. Zonguldak’ta yayınlanan bir gazete, Kenan Köktürk’ün Ali İhsan Köktürk hakkında iddialarına yer vermişti. İddiaları yalanlayan Ali İhsan Köktürk’e Çaycuma CHP sahip çıkarak; isim vermeden Kenan Köktürk için; “Bu söz, yorum ve anlayış sahiplerini şiddetle kınıyoruz.” denildi.

Ali İhsan Köktürk’e de sahip çıkan Çaycuma CHP; “Sayın Ali İhsan Köktürk’ün kararlılıkla arkasında durduğumuzu tüm Zonguldak kamuoyumuzla paylaşırız.” dediler.
CHP’den Çaycuma İlçe Başkan ve Yönetim Kurulu, Nebioğlu Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Belde Örgütleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’nın ortaklaşa hazırladıkları basın açıklamasını İlçe Başkanı Şeref Köktürk okudu.
Çaycuma CHP’nin basın açıklaması şu şekilde; “Cumhuriyet Halk Partisi Çaycuma İlçe Örgütü olarak; Bu güne kadar, partimize, ilçemize, ilimize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızın bilincinde olarak, ilçe şovenizminden uzak, temel ilke ve değerler üzerinde kurulan, sorumlu siyaset anlayışını hep önde tutmaya çalıştık. Bu nedenle, partimizde, siyasal rekabet sınırları içerisinde kalan, her türlü olgu, eylem ve anlayışa karşı saygılı ve ölçülü olmaya özen gösterdik. Çevremizdeki gelişmeleri bu çerçeve içerisinde değerlendirmenin çabası içerisinde olduk. Ancak, son zamanlarda artan, geride bıraktığımız hafta içerisinde oldukça yoğunlaşan, siyasi rekabet sınırlarını oldukça aşan, ilke ve değerler temelinden yoksun, ilçemizden çıkan ancak Zonguldak’ımızı ve partimizi TBMM de onurla temsil eden Milletvekilimiz ve Parti Meclis Üyemiz Sayın Ali İhsan Köktürk’ü sadece yıpratmaya dönük görüş, açıklama ve yorumlar karşısında bu açıklamayı yapmak zorunluluğu doğmuştur: Bizler CHP Çaycuma ilçe örgütünün Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Belde Örgütleri, Kadın ve Gençlik Kolları ve Cumhuriyet Halk Partililer olarak; bu söz, yorum ve anlayış sahiplerini şiddetle kınıyoruz. Örgütlerin ve üyelerin emekleri, seçmenlerin oyları ile seçilen Milletvekillerimize hakaret etmenin, örgütlere üyelere ve oy veren seçmenlere hakaret etmekle eşdeğer olduğu düşüncesindeyiz. Aday adayı olmayı düşünen arkadaşların var olan enerjilerini, parti içi olumsuzluk anlamında değil, Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olması yönünde kullanmalarını istiyoruz. Bundan sonraki sürecin yakın takipçisi olduğumuzu, parti çıkarlarıyla bağdaşmayan, ölçüsüz tavır ve davranış sahiplerine müsamaha göstermeyeceğimizi, çalışmalarından gurur duyduğumuz Milletvekilimiz ve Parti Meclisi Üyemiz Sayın Ali İhsan Köktürk’ün kararlılıkla arkasında durduğumuzu tüm Zonguldak kamuoyumuzla paylaşırız.”
Haber Kaynak: "CUMA"

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-02-18
Bu haber 2188 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 540
  Toplam: 5613103
   Online :

  41 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

ipek 2011-02-18 :

bu arkadaşlar neyin arkasında duruyor acaba?biz önde duran bişey göremiyoruz da!!!


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama