Kızılay Seminerine Zonguldak’tan Katılım

Çaycuma Kızılay Şube Başkanı Nilgün Çelik’ten aldığımız bilgiye göre; Antalya’da, 31-Ocak–06 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen seminere Türkiye genelinden 54 Türk Kızılayı gönüllüsü katıldı. Zonguldak bölgesinden 6 kişi bu eğitimdeydi.

          Türk Kızılayı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen liderlik eğitiminde;  Türk Kızılay’ının tarihi, ulusal ve uluslararası alanda nasıl çalıştığını, kullanılan amblemler ve anlamlarının anlatılmasının yanında, Türk Kızılay’ının ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunan, Türkiye’de ki kan ihtiyacının, gönüllü kan bağışçıları ile büyük bir bölümünü karşılamakla kalmadığını, çeşitli sosyal alanlarda da hizmetler verdiğini, Kızılay gönüllüsü gençlerle birçok projeler ürettiğini öğrendiler.

         Seminerde; İlk yardım, etkili iletişim, takım çalışması, drama, halkoyunları, görsel sanatlar ve müzik gibi çeşitli alanlarda eğitim aldılar.6 günlük eğitime katılanlardan başarılı olanlar, Kızılay’ın yaz aylarında açacağı kamplarda lider olarak görev yapacaklardır.

              Gökçebey’den katılan sınıf öğretmeni Ali Hasırcı, Kilimli’den Beden Eğitimi öğretmeni Esma Elif Akay, Çaycuma’dan Halkoyunları öğretmeni Nalan Dirlik, Beden Eğitimi Bölümü öğrencileri Ceyhan Üstüntaş ve Aslı Tuğçe Yazıcı seminer sonunda düzenlenen belgelerini aldılar. Kızılay Marşını hep birlikte coşku içinde söyleyerek, üzerinde TÜR KIZILAYI yazılı pastayı keserek semineri tamamladılar.

Haber Kaynak:Çaycuma.org “CUMA”

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-02-12
Bu haber 2864 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 396
  Toplam: 5613896
   Online :

  93 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama