Gökçebey Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplan

Gökçebey Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı. Şubat Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Şubat ayı olağan Meclis Toplantısı, saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar ve Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı. Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra. Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu. Daha sonra meclise verilen tekliflerin gündeme alınması oylandı ve gündeme alındı.
Gündemin Üçüncü maddesi olan Zabıta ceza talimatnamesi ceza ücretlerinin 2011 mali yılı için tespit edilmesi görüşüldü ve oylandı.
Gündemin Dördüncü maddesi olan Zabıta ve İtfaiye Personelinin 2011 yılı fazla mesai ücretlerinin tespit edilmesi görüşüldü ve oylandı
Gündemin diğer maddesi olan Belediye Daktilograf kadrosunda olan Serdar ala’nın memur kadrosuna geçmesi  hakkında verilen teklif görüşüldü Kadro İhdası oy birliğiyle kabul edildi.
Altıncı madde olan Fen işleri teklifi olan Mükerrem Bostancı’ya ait Uçburgu Mahallesi fidanlık mevkiindeki Tavuk Çiftliğinin imar durumu hakkındaki görüşmelere geçildi görüşmeler sonucu teklif oylandı ve kabul edildi.
Gündemin yedinci maddesi yine Fen işleri teklifi olan Recep Postal’a ait Çukur köyü mevkiinde yapılacak akaryakıt istasyonun imar durumu görüşüldü. Görüşmelerde Şehir Plancısı Sertan Bacak hazır bulundu.  Sertan Bacak akaryakıt istasyonun imar durumu hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Teklif konuşmaların ardından oylandı ve kabul edildi.
Gündemde olan maddelerin görüşmesinden sonra Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan gündemi kapattı.
Gündem dışı Konuşma yapan Belediye başkanı Kılıçarslan meclis üyelerine Yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Kılınçarslan konuşmasında DSİ Agustu dersinin ıslah çalışması hakkında bilgi vererek Agustu deresinin ıslah çalışma İhalesi olduğunu çalışmalara Mart ayında başlanacağına dere üzerinde 4 adet köprünün yıkılarak DSİ tarafından yenisi yapılacağını söyledi. Daha sonra yeni yapılan Belediye ait işleri hakkında bilgi vererek işyerlerini ihalesine başlandığına ihalelerin ikişer dükkan olarak yapılacağını daha sonra üst katların ihalesini yapılacağını söyledi. Belediye meclisine işyerlerinin sözleşmesi hakkında bilgiler vererek meclis üyeleri görüşlerini aldı. Kiralanacak işyerleri hakkında meclis üyeleri görüşlerini açıkladı ve dükkan ihalelerinin açılış kira bedelleri 300 TL den değil de 200 TL den başlatılmasına Meclis üyeleri tarafından görüş birliğine varıldı.
Meclis Toplantısı saat 13.30 da sona erdi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-02-04
Bu haber 2001 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 165
  Toplam: 5551636
   Online :

  75 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama