KESK; “Torba Yasa’nın Geri Çekilmesi İçin 3 Şubat’ta Ankara’da Olacağız̶

"Torba Yasa" tasarısına karşı çıkan ve geri çekilmesi isteyen emekçiler Ankara yürüyüşü öncesi Çaycuma’da çalışmalarını hızlandırdı. KESK Çaycuma Bileşenleri kamu kurumlarında çalışan emekçilere bildiri ve broşürler dağıtarak Ankara yürüyüşüne destek çağrısı yaptı.

Çaycuma Emek ve Demokrasi Platformu tarafından bastırılan “Torba Yasa’ya Neden Karşı Çıkıyoruz” broşürünün köy ve kasabalarda dağıtımı ise devam ediyor. KESK Çaycuma Bileşenleri, olumsuz hava koşullarına hazırlıklı olarak yola çıkacaklarını, kendilerini hiçbir şartın yıldıramayacağını belirterek 3 Şubat’ta Ankara’da olacaklarını açıkladı.
Diğer taraftan "Torba Yasa" tasarısına karşı çıkan ve geri çekilmesi isteyen DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Türkiye'nin 81 ilinden Ankara'ya başlatacağı yürüyüş yarın başlayacak. 3 Şubat Perşembe günü Ankara’da olacak olan emekçiler Meclis çevresinde insandan "zincir halkası" oluşturacak. Emekçiler, toplanma yerleri olan İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Trabzon'da bir araya gelerek, Ankara'ya hareket edecek. DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi İstanbul’dan, KESK Genel Başkanı Döndü Taka Çınar İzmir'den Ankara'ya yürüyecek. DİSK korteji Ankara'ya İstanbul üzerinden gelecek. TTB ve TMMOB ise eyleme hem belirlenen illerden hem de Ankara'dan destek sunacak.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-02-02
Bu haber 1601 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 275
  Toplam: 5616065
   Online :

  77 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama