Eğitim Sen’in Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

23 Ocak 1995’te kurulan Eğitim Sen’in 17. kuruluş yıldönümü Çaycuma’da kokteyl ile kutlandı. ÇEKODER’de yapılan kokteyle Eğitim Sen üyelerinin yanı sıra CHP Zonguldak Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Ali İhsan Köktürk, CHP Gökçebey eski ilçe başkanı ve milletvekili aday adayı Ömer Başoğlu, Eğitim Sen Gökçebey Temsilciliği yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda konuk katıldı.

Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, Eğitim Sen’in tarihinin güzel bir gelecek, insanca bir yaşam ve demokratik bir Türkiye için yürütülen mücadelenin tarihi olduğunu belirterek; “Ülkemizde eğitim ve bilim emekçilerinin sendikal mücadelesinin tartışmasız öncüsü Eğitim Sen’in 17. yılını kutlamanın onurunu ve kıvancını yaşıyoruz. Eğitim Sen’in tarihi, eğitim ve bilim emekçilerinin yüz yıllık mücadele tarihine yaslanmış, TÖDMF, TÖS, TÖB-DER, Eğit-Der, Eğitim-İş, Eğit-Sen, ÖES sürecinden aldığı gelenek üzerinden inşa edilmiştir. Emek, demokrasi ve barış mücadelesinde; Sendikal hakların, demokrasinin ve emeğin sesi olarak var olan Eğitim Sen, geçmişten bugüne taşıdığı değerlerle, yarında emeğin, demokrasinin ve barışın sesi olmayı sürdürecektir” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Ali İhsan Köktürk de yaptığı konuşmada hak arama mücadelesinde önemli bir yere sahip olan ve karanlığa karşı aydınlık bir Türkiye için mücadele eden Eğitim Sen’in 17. kuruluş yıldönümünü kutladığını belirterek, eğitim emekçilerinin yanında olacaklarını söyledi.

Eğitim Sen’in tarihini anlatan sinevizyon gösterimi büyük bir ilgiyle izlendi ve duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Etkinlik, Çaycuma Kültür ve Sanat Evi Derneği Müzik Topluluğundan bağlamada Ersen Toplu, gitarda Önder Yılmaz, kavalda Mikail Çakmak’ın eşliğinde Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği Eğitim Sekreteri Mahir Akşan’ın söylediği türkülerle sona erdi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-01-25
Bu haber 2523 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 769
  Toplam: 5613332
   Online :

  80 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama