Eğitim Sen Gökçebey Temsilciliği Yeni Yönetimini Belirledi

Eğitim Sen Gökçebey Temsilciliği Genel Kurulu yeni yönetimini belirlemek amacıyla toplandı. Baş Temsilci Yılmaz Demirbaş, geçen 3 yılı değerlendirmek amacıyla yaptığı açılış konuşmasında; Örgütlü olmanın önemine değinerek, çalışanların mutlaka sendikalılaşmasını isteyen Demirbaş, Çalışan emekçi kesimin ekonomik ve sosyal haklar yönünden sürekli hak kaybına uğradığını, bu kötü sürecin her geçen gün ağırlaştığını, bunun yanında aynı işi yapmalarına rağmen öğretmenler arasında "Uzman", "Başöğretmen", 4/B, "Sözleşmeli Öğretmen" gibi farklı gruplara farklı ücret ödendiğini, bunun da iş yerlerinde ve öğretmenler arasında ayrışmaya sebep olduğunu vurguladı.

Yeni "Torba Yasa"yla çalışanların mesai saatleri esnek hale getirilerek tatil günlerinde, evde ekstra çalışma süreleri verileceği, çalışanların görülen lüzum üzerine başka bakanlıklara geçici olarak gönderilebileceği vurgulanmakta, 18–29 yaş arası çalışanların işveren tarafından ödenmesi gereken sigorta primlerinin "İşsizlik Fonu"ndan aktarılacağını belirten Demirbaş, bu durumda 30 yaş ve üzeri çalışanların iş güvencesinin iyice azalacağını belirtti. Baş Temsilci Demirbaş," Eğitim Sen olarak kendilerine düşen görevin tüm bu zorlama ve dayatmalarına rağmen hak ve özgürlükler konusunda dimdik ayakta mücadeleye devam etmektir" diyerek, görev süreleri dolan yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür etti.
Genel Kurulda yapılan seçimlere göre, Yılmaz Demirbaş, Muhammet Kara, Ali Hasırcı, Osman Tatbul, İsa Danacı yeni yönetimi oluşturmuşlar. Baş Temsilciliğe Yılmaz Demirbaş seçilmiştir.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-01-22
Bu haber 2277 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 756
  Toplam: 5610057
   Online :

  93 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

TANER SEFEROĞLU 2011-01-24 :

Yeni yönetime başarılar arkadaşlar.iSA yıda aranızda görmek beni çok mutlu etti.Fotoğraftada çok iyi çıkmış.


İsmet Akyol 2011-01-23 :

Eğitim Sen Gökçebey Temsilciliği Yönetim Kuruluna seçilen eğitim emekçisi arkaşlarımızı kutluyor, başarılar diliyorum...


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama