Torba Yasa Çaycuma’da Tartışılacak

Plan ve Bütçe Komisyonundan geçen ve 25 Ocak günü de TBMM Genel Kurulunda ele alınması beklenen “Torba Yasa”yla ilgili olarak KESK Çaycuma bileşenleri tarafından; “Torba Yasa’nın İç Yüzü” konulu söyleşi gerçekleştirilecek.

Eğitim Sen Eğitim uzmanı Dr. Erkan Aydoğanoğlu’nun katılımıyla 22 Ocak 2011 Cumartesi günü saat 18.00’de ADD Çaycuma Şubesi Toplantı Salonunda yapılacak olan söyleşide; Torba Yasa’nın içeriği slâytlar eşliğinde tüm yönleriyle tartılaşacak. 

KESK Çaycuma Bileşenleri başta işçi ve memurlar olmak üzere toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren söyleşiye herkesi davet etti.

KESK Çaycuma Bileşenlerinin açıklamasında şöyle denildi: “Plan ve Bütçe Komisyonundan geçen ve 25 Ocak günü de TBMM Genel Kurulunda ele alınacak olan “Torba Yasa” yasallaştığında; Genel Sağlık Sigortası’nın (GSS) kapsamının genişlemesiyle herkes gelirinin %12,5’u oranında sağlık primi ödemek zorunda kalacak; Asgari ücret yaş sınırı 16’dan 18’e çıkarılarak 250 bin gencimizin ortalama 85 TL daha az ücret almasının önü açılacak; Sigortaları 30 günden az yatanlar, kalan miktarı ceplerinden tamamlamaz ise sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak; Stajyer çalıştırma yaygınlaştırılarak, patronlara stajyer emeğini daha ucuz çalıştırma fırsatı verilecek; İşsizlik Sigortası Fonu sermayeye kaynak olarak sunulacak; İstihdamı teşvik adı altında 18–29 yaş arası gençlerin istihdamı desteklenirken, 30 yaş üzerindekilerin istihdamı neredeyse imkânsız hale getirilecek; Vali ve kaymakamlar, memurların üst disiplin amiri yapılarak, keyfi soruşturmaların önü açılacak; TEKEL işçilerini sokağa döken 4- C uygulaması yaygınlaşacak; Tıpkı işçiler gibi memurlar da “ödünç” verilerek, kamuda yaşanan sürgünler yasal hale gelecek. Torba Yasanın tüm yönleriyle tartışılacağı söyleşiye, tüm halkımızı davet ediyoruz.”

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-01-20
Bu haber 1544 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 688
  Toplam: 5613251
   Online :

  107 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama