CHP Gökçebey İlçe Başkanı Ömer Başoğlu İstifa Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Gökçebey İlçe Başkanı Ömer Başoğlu genel seçimlerde CHP'den Zonguldak Milletvekili aday adaylığı için İlçe Başkanlık görevinden istifa etti. CHP Gökçebey İlçe Başkanı Ömer Başoğlu Milletvekili aday adaylığını kararını Partililerle paylaştı ve desteklerini aldı.

“ İnsanlık onuru, Yurttaşlık bilinç ve sorumluluğuyla Kuvai Milliyecilerin ruhunu taşıdığı CHP’de siyaset yapmayı seçtim “diyerek sözlerine şöyle devam etti.
 “ Gökçebey’de yetkili ve sorumlu, Zonguldak’ta etkili, Ülkemde örnek olabilecek iddia ile başladığım siyasi mücadelemin sonuçları kayıtlardadır.12.Yıldır İlçe Başkanlık sıfat ve sorumluluğunu taşıdığım ilçemde partimizin Zonguldak ve Türkiye ortalamasının üzerine çıkarmada halkımızla örnek aşamalar kat ettik ve sonuçlarını aldık.

İlçemde oluşan ortak aklın ve birlikteliğin Zonguldak ve Ülke geneline taşınması konusunda şahsımdan beklenen yeni görev ve sorumlulukların farkındayım. Gerek son yerel seçimlerde, gerekse tarihi talihsiz, 12.Eylül referandumunda Zonguldak ve Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuçla emperyalist düzene HAYIR deme cesaret ve başarısında halkımızla bütünleştiğimizi gösterdik.
İlçemde oluşan ortak aklın ve birlikteliğin Zonguldak temsili ve ülke geneline taşınması konusunda şahsıma yönelen ve beklenen sorumluluğun bilincindeyim. İnsan odaklı yurttaş bilinçli, Bölge merkezli CHP’de siyaset yapmada birleştiğimiz dava arkadaşlarımın ortak sesi olarak Zonguldak’ı temsilde daha üst mevkilere aday, daha riskli mevzilere hazırım.

Her zaman olduğu gibi verdiğim mücadelenin sonucu kadar genel kabul görmüş duruş ve saygınlığının tarihe yazılışını da önemli bulur, bedelini ödemekten kaçmayan olurum.
Her şeyi gönlümüzce yaşamak ve yansıtma imkânımız olmayabilir. Bilmeliyiz ki Tarih herkesin yaşamını kaydetmektedir. Taraf oluşum, karşı duruşum insanlara değil, olaylar ve dünya görüşümüzdeki farklılıklar olduğunun bilinmesi isterim.Olabildiğince kişisel zaaf ve hatalarımdan arınmaya çalıştığım siyasal sürecimde birlikte görev ve sorumluluk paylaştığım herkesten helallik istiyorum.Hakları gecen herkese de, benden yana helal olsun Önümüzdeki genel seçimlerde  milletvekilliği adaylığım  gereği olarak CHP Gökçebey İlçe Başkanlık görevimden istifa ediyorum.
Umarım insanlık ve yurttaşlıktan sonraki aidiyet çemberim CHP’deki siyasetimin bundan sonraki sürecinde şahsımdan  beklenenleri  hak ve hukuk içinde karşılığını veren olurum.Umarım şahsıma yönelen umut ve beklentiler yanında yetki  ve sorumluluğun  üstesinden gelirim.Umarım ailemden, çalışma ve dava arkadaşlarıma uzanan ortak aklın sonucunda verdiğim karar hayırlı olur” dedi.

Gökçebey CHP ilçe başkanı Ömer Başoğlu ilçe binasında yaptığı toplantıya Gökçebey Belediye başkanı Zeki Kılınçarslan, Hacımusa Belediye başkanı Veysel Özsaraç,  İlGenel Meclisi Üyesi Haydar Güneş, Belediye meclis üyeleri Halit Karademir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, İsmail Arat ve partililer katıldı.

 


 
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-01-10
Bu haber 3467 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1209
  Toplam: 5611328
   Online :

  35 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

önemli değil 2011-01-20 :

sn. ömer başoğlu kendini kurtarmak için istifa etti.kemel kılıçdaroğlunun değişim sinyaline karşı istifa ederek kendini kurtardı ve ben istifa ettim sinyali vermeye çalıştı.artık chp ye dinamik bir isim lazım gerçekten halkın çoçuğu olabilecek.zaten seçimi de zeki başkan faktörü kazandırdı..ömer başoğlu kendisi seçimlerdeki oyların 10 da birini alamazdı.bunun haricinde istifasının ikinci nedeni de zeki başkanın milletvekili adayı olmasını engellemek için böyle bir plan yapmış olabiilir.siyasette her şey mubahtır...


ADEM BENLİ 2011-01-10 :

elbette hayırlı uğurlu olsun; ancak sayın başoğlunu bahsettiği kayıtlar bence çokda şan şeref dolu sayfalar olmasa gerek. daha düne kadar kılıçaslan'ı nasıl eleştirdiği ve bugün nasıl övgüyle bahsettiği aşikardır. lakin yinede gökçebeyden bir aday adayı çıkması kuşkusuz çok güzel bir gelişmedir. başarılar dilemek lazım ve bunun sayın sadi uyar'a da örnek teşkil etmesi gerekir. sadi bey vekil olursa gerçekten bölgemiz ve şehrimiz için çok büyük bir kazanç olur....


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama