Gökçebey Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gökçebey Belediye Meclisi’nin ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı tamamlandı. Ocak Ayı toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Zeki Kılınçarslan başkanlığında yapıldı. Ocak ayı olağan Meclis Toplantısı, saat 10.30 da Dokuz Belediye Meclisi Üyesi Halit Karademir, Ender Aydemir, Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ferhat Öztürk, Mahir Bostancı, İsmail Arat, Mehmet Acar ve Sadi Uyar’ın katılımıyla başladı. Toplantı yoklama, açılış ve saygı duruşunda bulunulmasından sonra verilen önergelerin gündeme alınması ve okunması ile devam etti.
Gündemin ikinci maddesi olan Bir önceki toplantıya ait karar özetleri okundu. Daha sonra Gündemin üçüncü maddesi olan Belediye Meclisinin 2011 yılında yapacağı aylık toplantılarının gününü belirlenmesi görüşüldü ve her ayın ilk Çarşamba günü meclis toplantısı yapılması kararı oy birliği ile kabul edildi. Gündemin diğer dördüncü maddesi meclis üyelerinin huzur hakkı miktarını görüşüldü. Beşinci madde olan Encümen Üyelerinin huzur hakkı ücretlerinin belirlenmesine geçildi. Altıncı gündem maddesi olan Belediye meclisinin 2011 yılı içerisinde izin yapacağı ayın belirlenmesi görüşüldü. Gündemin Yedinci maddesi olan 2011 yılında Belediyenin sözleşmeli avukata vereceği ücretin belirlenmesine geçildi.
Gündemin Sekizinci maddesi olan Denetim Komisyonu üyelerinin seçimine geçildi yapılan gizli oylamada Halit Karademir, Mehmet Acar ve İsmail Arat denetim komisyonuna seçildi. Gündemin diğer Dokuzuncu maddesi olan Kadro İhdasları görüşmelerine geçildi. Belediyede görev yapan memurlardan Birol Türkyılmaz, Zeki Yılmaz, Muammer Cinokur,  Mustafa Çakır, Serdar Ala, Birten Bozoğlu, İlkay Özcan’ın Kadro İhdasları Görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi.
Onuncu Gündem maddesi olan Uçburgu Mahallesi danacıoğlu caddesindeki sokak adı belirlenmesine geçildi sokak adının belediye başkanı merhum Saim Aydemir’in adı verilmesi gündeme geldi Belediye meclis üyesi Sadi Uyar merhum Saim Aydemir’in ismini çıkmaz bir sokağa verilmesinin uygun olmadığı söyledi ve ilçemize hizmet etmiş bir belediye başkanın adını bir caddeye vermeliyizki adı her zaman anılsın dedi. Bu görüş mecliste benimsendi ve görüşülen sokağın adı Gökçe Sokak olması kararı alındı.
Gündemin Onbirinci maddesi olan Uçburgu mahallesi Fidanlık mevkiindeki Mükerrem Bostancıya ait Tavuk Çiftliği ile ilgili görüşmeye geçildi ve imar komisyonuna havale edildi. Gündemin diğer maddesi olan 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planının hazırlattırılması ile ilgili il özel idaresine yetki verilmesi görüşüldü ve oylandı. Gündemin onüçüncü maddesi Yeni Anayasa değişikliğinden dolayı memurlara toplu sözleşme hakkı verildiğinden Belediyede görev yapan memurların Toplu sözleşme görüşmelerinde Belediye başkanına yetki verilmesi hususu görüşüldü ve oylandı. Gündemin ondördüncü ve son maddesi olan Belediye meclis üyesi Sadi Uyar’ın verdiği teklif olan “ 05.08.2010 tarihinde Belediye Meclisinde görüşülen katı atık toplama ve bertaraf bedellerinin toplanmasında işyerlerini uygulanan tarifenin adil olmadığını, katı atık toplama bedellerinin yüksek olduğu halkımız tarafından dile getirilmektedir buna göre “Kahvehane, Pastane, Atölye, İmalathane, Fırınlar ve diğer işyerleri” olarak geçen kısmından diğer işyerleri ve kahvehane kısmını ayırarak  ücret tarifesinin tekrar değerlendirilmesini   “  hakkındaki önergenin görüşülmesine geçildi konuşmaların ardından teklif meclis üyeleri tarafından benimsendi teklifin mecliste tekrar görüşülmesi Kasım ayı Bütçe görüşmelerinde daha uygun olacağı görüş birliğine  varıldı. Meclis Toplantısı saat 13.30 da sona erdi. 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2011-01-06
Bu haber 1799 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 615
  Toplam: 5606632
   Online :

  87 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama