Gökçebey MMMÇ MYO 1. Aşure ve Ağaç Dikme Festivali Yapıldı

Gökçebey Mithat –Mehmet Çanakcı Meslek Yüksek Okulu 1.Aşure ve Ağaç Dikme Festivali coşku içinde yapıldı. Gökçebey Mithat –Mehmet Çanakcı Meslek Yüksek Okulu’na yeni atanan Müdürü Yrd. Doç.Dr. Bülent Haner’in önderliğinde MYO bu yıl 1.Aşure ve Ağaç Dikme Festivali yaparak okulun kapılarını ilçe halkına açtı.  Gökçebey MMÇ MYO Müdürü Yrd. Doç.Dr. Bülent Haner,” Okulumuzun açılmasında maddi ve manevi emeği olan Çanakcılar Ailesine teşekkür ederim. Okulumuzun hazırlamış olduğu 1.Aşure ve Ağaç Dikme Festivalimize gelerek katıldığınız için  saygı değer davetlilerimize de sonsuz sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi. 1.Aşure ve Ağaç Dikme Festivalin açılış konuşmasını yapan Gökçebey MMÇ MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Haner,” Okulumuzun öğrencileri ve öğretmenleri adına 1.Aşure ve Ağaç Dikme Festivalimize hoş geldiniz. Bu özel günde bizleri yalnız bırakmayan değerli konuklarımız ve saygı değer Gökçebey halkı ile bir arada olmanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. İlçemize MMÇ. MYO ’nun açılmasında maddi ve manevi desteği veren Çanakcılar Ailesine huzurunuzda bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz. Okul hepimizindir. Hep beraber sahip çıkmakta bizlerin asil görevi olsa gerek. Ayrıca yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar, yeni yılın sağlık mutluluk ve barış içinde geçmesini temenni ederim” Dedi.

Konuşmaların ardından meslek yüksek okulunu bahçesine ağaç fidanı dikmek için geçildi.Gökçebey MMÇ MYO Müdürü Yrd. Doç.Dr. Bülent Haner, Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Çanakcı, Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim kurulu Başkan yardımcısı ve GÖKSEV Vakfı Başkanı Mithat Çanakcı, Çanakcılar Seramik A.Ş Genel Müdürü Zeyner Kibar, Çanakcılar Seramik A.Ş Satın alma Müdürü Yusuf Aratoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen, İlçe Tarım Müdürü Sevim Küçükbekir, Gökçebey Belediye Başkan Vekili Halit Karademir, Gökçebey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fazıl Aytaş, Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Çetin, Gökçebey İlçe Emniyet Amiri Mehmet Çelik, Yerel Tarih Araştırmacısı ve Belediye Meclis Üyesi Sadi Uyar, Belediye Meclis Üyesi Ender Aydemir, Ak Parti Gökçebey İlçe Başkan Yardımcısı Tahir Karaadak Ağaç fidanı diktiler.

Ağaç fidanı dikimi ardından ödüllü aşure yarışması yapıldı. Yarışmada Aşure Jüri Üyesi olarak, Özlem Bahadır (Öğretim Görevlisi), Erdal Kara ( Öğretim Görevlisi), Saadet Yüce ( Öğretim Görevlisi), Mehmet Baykal ( Öğretim Görevlisi ) ve Selim Fidan (Öğrenci Temsilcisi) görev yaptılar. Ödül töreninde sıralama şöyle: Birinci Bilgin Tatbul, ikinci Ayten Tülübaş, üçüncü Gülüzar Keskin ve dördüncü Sakine Saraçbaşı olarak ödüllerini aldı.

Halk oyunlarının gösterileri festivale katılan davetli konukları tarafından ayakta alkışlandı. Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Nilgün Çelik'in sorumluluğunda Gökçebey Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik Spor Müdürlüğünün  Van yöresi Halkoyunları ekibinin gösterisi Yağmur altında yapıldı. Gösteriden sonra öğrencilerle birlikte damat halayı çekildi. Ayrıca Yağmur nedeniyle Çaycuma’dan gelen Karadeniz yöresi  Halkoyunu Ekibi de gösterilerini yapamadan geri döndüler. 
1.Aşure ve Ağaç Dikme Festivaline gelen davetliler yaptığı açıklamada,” 1.Aşure ve Ağaç Dikme Festivalin yapılmasında öncülük yapan, Gökçebey MMÇ MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Haner, MMÇ. MYO Öğretmenleri ve öğrencilere çok teşekkür ederiz. Okulumuz 12.Mart.2007 pazartesi günü resmi açılış programına gelmiştik. O günden sonra bugün yeni okulumuz müdürü Haner Sayesinde okulumuz kapıları bizlere açılmış oldu. Okulumuzun bu tür etkinliklerine ilçe sakinleri olarak her zaman maddi ve manevi destek vermeye hazırız” Dediler. Daha sonra 1.Aşure ve Ağaç Dikme Festivali okul öğrencilerin eğlencesi ile sona erdi.
Coşku içinde yapılan 1.Aşure ve Ağaç Dikme Festivaline  Gökçebey MMÇ MYO Müdürü Yrd. Doç.Dr. Bülent Haner, Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Çanakcı, Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim kurulu Başkan yardımcısı ve GÖKSEV Vakfı Başkanı Mithat Çanakcı, Çanakcılar Seramik A.Ş Genel Müdürü Zeyner Kibar, Çanakcılar Seramik A.Ş Satın Alma Müdürü Yusuf Aratoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gülşen, İlçe Tarım Müdürü Sevim Küçükbekir, Gökçebey Belediye Başkan Vekili Halit Karademir, Gökçebey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fazıl Aytaş,  Gökçebey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Tenkoğlu, Yeni Mahalle Muhtarı Nurşen Yılmaz, Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Çetin, Gökçebey İlçe Emniyet Amiri Mehmet Çelik, Yerel Tarih Araştırmacısı ve Belediye Meclis Üyesi Sadi Uyar, Belediye Meclis Üyesi Ender Aydemir, Ak Parti Gökçebey İlçe Başkan Yardımcısı Tahir Karaadak, CHP Gökçebey İlçe Başkanı Ömer Başoğlu ve çok sayıda ilçe halkı katıldı
.
RESİMLER "FOTOGALERİ" TIKLAYINI...................

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-12-31
Bu haber 3293 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1365
  Toplam: 5611484
   Online :

  81 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama