Gökçebey’de, “Ana-Kız Okuyoruz” kampanyası

Gökçebey İlçe Halk Eğitimi Müdürü H. Recep Topal, Gökçebey’de  “Ana-Kız Okuldayız” okuma-yazma kampanyasına 30 kursiyerle devam ettiklerini bildirdi.
Gökçebey’de,  “Ana-Kız Okuyoruz” kampanyasına yoğun ilgi olduğunu dile getiren Topal, bu amaçla Hacımusa beldesi ile Aliusta ve Örmeci köylerinde de kurs açacaklarını, bildirdi.
Müdür Topal, ayrıca, okur-yazar olup da belgesi olmayan vatandaşlara da seviye belirleme sınavına tabi tutularak belge verileceğini, dile getirdi.  Bölgemizde okuma-yazma bilmeyen vatandaşın kalmaması yönünde yoğun çaba sarfettiklerini dile getiren Topal; “Gönlümüz bütün insanlarımızın okuma-yazma bilmesinden yanadır. Bu kampanya ile okuma-yazma bilmeyen vatandaşlarımıza karşı duyarsız kalmamız mümkün değildir. İstiyoruz ki, tüm insanlarımız  en azından adlarını yazabilsinler, nerede ne yaptığını okuyarak yazarak bilsinler. Böylece kendilerini aydınlatarak ülkemize de katkı koysunlar.”şeklinde konuştu.

 İŞ MAKİNALARI VE OPERATÖRÜ KURSU AÇILACAK
Gökçebey İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü H. Recep Topal, en kısa sürede Gökçebey’de iş makinaları ve operatörleri kursu açacaklarını da dile getirerek; “Bölgemizde iş makinaları ve operatörlüğü konusunda yoğun talepler var. Bu istekleri yerine getirmek amacıyla yaptığımız girişimler sonucunda da Gökçebey’de bir İş Makinaları ve Operatörleri Kursu açıyoruz, bu kurs içinde müdürlüğümüze başvurular devam ediyor.”dedi.
Topal, vatandaşların  kendilerini geliştirmeleri için hayat boyu öğrenmeye önem vererek yeni yeni kurslar açacaklarını da sözlerine ekledi.
Haber kaynak:Bölgehaber67.net

 

 

 

 

 

 
 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-12-22
Bu haber 1881 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 602
  Toplam: 5606619
   Online :

  84 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama