Gökçebey’de Neler Yapılabilir

Zonguldak İlinin en küçük ilçesi... Ekonomik demografik kültürel sosyal her yönden Zonguldak İlinin en geri kalmış ilçesidir Gökçebey. Ama bizler biliyoruz ki Gökçebeyimiz daha iyi bir yerlere gelebilir ve gelecektir de. Gökçebey için neler yapılabilir diye hiç düşünmeden şunları söylemek mümkün.

Gökçebey'in şehir içi ve köy yolları gerçekten çok kötü bir halde. Karabük yolunun Çukur köyünde ki yol ayırımından Gökçebey köprüsüne kadar kaplama asfaltla bölünmüş yol yapılmış olsa Gökçebey için modern bir yol yapılmış olmaz mı? Ve köprüden şehir merkezine kadar olan üst yol biraz daha genişletilse tepe şeklinde olan yol kısımları 1-2 metre aşağıya indirilse çıkan hafriyatla da çukur kalan kısımlar doldurulsa Gökçebey için muhteşem bir görüntü olmaz mı.Yenice ırmağı kenarında ki boş araziler düzgün bir şekilde doldurulsa ırmak tarafına da taşlardan bir set yapılsa sonra bu alan çimlense uzun vadeli bir kent park ve sosyal tesislerden oluşan bir proje çizilse; tamamı yapılamasa da en azından bu projeye uygun olarak ağaçlandırma çalışmaları yapılsa...

Gökçebey'in içinden geçen Agustu deresi   kaynağından ırmağa döküldüğü yere kadar temizlenip genişletilebilir etrafı da güzelleştirilebilir... Kanalizasyon sistemi yeniden ve onarılsa gereken yerlerde büyütmeler yapılsa yollarda su birikmesi olmayacak şekilde tüm sular kanalizasyona girse ne güzel olur değil mi. Bu çalışmalar sırasında telefon ve elektrik hatları da yer altına indirilse. Ayrıca Yenice de olduğu gibi(YENORSAN) ormancılıkla ilgili ve ırmakta kültür balıkçılığıyla ilgili İşletmeler kurulsa...

Meslek yüksek okuluna ek hizmet binası ile yeni bölümler yapılsa. Yüksek Öğrenim yurdu yapılsa. Anadolu öğretmen lisesi, astsubay veya polis meslek yüksekokulu açılmaya çalışılsa ki böylece şehre bir canlılık kazandırılmış olur ki oda sıcak parayı getirir.Yeni bir polis karakolu, Adliye sarayı, Spor salonu, Terminal binaları yapılsa..
Gökçebey park ve bahçeler şehri olsa...

Çanakçılar Seramik, Karademir Mobilya gibi aileler çay değirmenine, perşembeye değil de çukura üçburgu’ ya yatırım yapsa.Belediye başkanı, Kaymakam, İl genel meclis üyeleri, Parti ve Oda Başkanları ilçede bir olup Köksal Toptan, Polat Türkmen, Fazlı Erdoğan, Ali Koçal, Ali İhsan Köktürk vekillerimizin her gün kapısını aşındırsa. Zonguldaklı iş adamları, eski ve yeni siyasetçiler ile bürokratlardan, siyasi parti liderlerinden büyük iş adamlarından destek istense...

PTT 'nin Türk Telekom'un Tüsiad, Müsiat, Tobb, Oyak, bir sürü kurum, kuruluş, banka vs. ülkenin dört bir yanına okul park bahçe yapıyorlar. Neden İlçemize yapmasınlar ki...?  İstemek lazım on defa yüz defa istemek lazım. AB uyum sürecinde projeleri yapıp hibe ve destek almamız lazım. Bu konuda Belediye ve Kaymakamlığımızın azami duyarlı olması lazım. Valimiz Vekillerimiz İş adamlarımız herkes birşeyler yapar yeter ki isteyelim..
Gökçebey'in ve Zonguldak'ın daha iyi yerlerde olması dileğiyle...
 
 

Adem Benli
Polis Memuru
  Samsun

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-11-21
Bu haber 1967 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 945
  Bugün : 198
  Toplam: 5615988
   Online :

  56 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

PAŞA 2010-12-11 :

Şimdi düşünceler oldukca güzel mensup idarenin yönetiminden bende memnun degilim lakin bu yazılanların yapılmama sebebi de belediye çalışanları ve başkanı oldugunu da düşünmüyorum.Her birey kendi yaşamından sorumlu oldugu kadar çevresinden de sorumludur,Adem bey siz bu yazıyı bile yazmak için kimbilir kaç gün düşündünüz buyrun agustu deresini siz imkan ve olanak saglayıpda genişletme çalışmalarına başlamk için bir adım atın bakalım eminim sayın başkanımızda sizin yanınızda olacaktır.O kadar basit degil bazı işler.


ADEM BENLİ 2010-11-25 :

KAÇ GÜNDÜR CEVAP YAZIP YAZMAMAKDA KARARSIZDIM ASLINDA AMA SONUNDA YAZMAYI UYGUN BULDUM. MALESEF GÖKÇEBEY BU YAZDIKLARIMI BEKLEMİYO. DEDİĞİNİZ GİBİ VE MALESEF ÇALIŞAN İNSANLARA VEYA ÇALIŞACAK İNSANLARA DESTEK OLMUYOR. EĞER SN. BELEDİYE BAŞKANIMIZ HAKİKATEN MAKAMININ HAKKINI VEREREK ÇALIŞSA BU PROJELERİN Bİ ÇOĞU HAYATA GEÇEBİLİR. KAYMAKAMLIKLA VALİLİKLE DİĞER KURUMLARLA KOORDİNASYONU SAĞLAYAN BELEDİYE OLMALIDIR. TÜM BUNLARIN DÜZELECEĞİNE CANI GÖNÜLDEN İNANIYOR YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.


Ernesto Che Guevara 2010-11-22 :

sn adem benli seni tanımıyorum ama gökçebey için mükemmel güzel projeler yazdığından dolayı teşekkür ediyorum... ama bu projeleri daha nice gökçebeyin aydın halkı özlemle bekliyor.. ama maalesef başımızdaki yöneticinin böyle projeleri yapmak gibi girişimde bulunma niheti yok.insanlar aybaşı gelsin maaş alayım zihniyetinde makamlara oturuyorlar gerçi artık ona da kızmıyorum çünkü ben halkın güçüyüm dedi seçimi kazandı yani halk şeçti yapacak birşey yok saygı duyacağız gökçebeyimiz millet uzaya çıkarken biz hala yaya bile değil topallıyoruz fazla uzatmayayım tümden siyasi yorum gibi oldu son sözle kapatacağım umarım herkese bir mesaj olur..dünya malının dünyada kalacağına herkes inanır hırs yapmazlar. "Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki padişah olan Kanuni bu dünyadan eli boş gitmiştir."


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama