72 Yıl Önce Bugün Atatürk'ü Sonsuzluğa Uğurladık...

72 Yıl Önce Bugün Atatürk'ü Sonsuzluğa Uğuladık. 72 Yıl Sonra Bugün Sevgimizden Hiçbir şey Kaybetmedik!
Atatürk ve 10 Kasım
Dünya çok az sayıdaki insan için tek vücut halinde ağlamıştır. Nice diktatörler, krallar ve komutanlar gelip geçmiş; arkalarında ya hiçbir şey bırakmadan unutulmuş ya da kin ve nefret duygularını miras bırakıp tarihteki yerlerini almışlardır. Ancak Atatürk, bütün dünyanın hayranlıkla izlediği, sadece kendi ulusunun değil, tüm dünya uluslarının takdirini kazanmış bir insandır.

Atatürk; sadece usta bir komutan, değerli bir devlet ve fikir adamı değildi. Atatürk bir ışıktı, özgürlük savaşında bir umuttu. Atatürk, sadece Türk milleti için değil, bütün dünya milletleri için örnek alınacak bir liderdi. Onun işaret ettiği bilim , barış ve insanlık yolu bütün dünya halkalarına hitap etmiş; "Yurtta sulh cihanda sulh", "En hakiki mürşit ilimdir." özdeyişleri, kainatın sonuna kadar insanlık için bir kılavuz olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk fikirleriyle, sözleriyle, insanlığa öğrettiği barış  yolu ile, bugün, hala yaşamakta ve bir güneş gibi, bizi aydınlatmaktadır. Kendisin de dediği üzere," Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız yeterlidir. 

Hürriyet Video'larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!
 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-11-10
Bu haber 2289 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 759
  Bugün : 800
  Toplam: 5550551
   Online :

  74 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Ernesto Che Guevara 2010-11-11 :

sevgili sadi abi yüce önderimizi bizlere görsel olarak izlettiğin için öncelikle teşekkür ediyorum,yukarıda sözlerini yazmışsın atamın kesinlikle doğru yüce lider bunları söylemekle yetinmiyor aklıma gelen ve en sevdiğim söz'den örnek vereceğim"" İstikbal Göklerdedir diyor""hakiketen şuan e önemli olan savaşlarda uçaklardır ve bugünümüze ışık tutmuş takii o dönem , uydular cep telefonlarınıda düşünürsek istikbal hakiketen göklerde bunu söylüyor ve uygulamaya geciyor malum bildiğiniz üzere manevi kızı olan sabiha gökçeni'de pilot yapıyor...saygılarımla..


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama