Gökçebey’e Yeni Atatürk Büstü

Gökçebey, ilçesinin ihtiyacı olan, özellikle resmi kutlamalarda kullanılmak üzere, yeni bir büst sahibi olacak. Hükümet Konağı’nın bahçesine yerleştirileceği söylenen büstün büyük ve dikkat çekici olacağı öğrenildi. Bilindiği üzere, resmi törenler Hükümet Konağı bahçesinde yapılmaktadır. Buradaki Atatürk büstü, ortalama ölçülerde olmasına rağmen ihtiyacı karşılamakta yetersiz kalmaktadır. Büstün sahip olduğu ölçüler, bahçede bulunduğu konum gibi sebeplerden dolayı, uyandırmak istediği duygu yoğunluğu zayıf düşmektedir. Yeni büst, saydığımız bu ve benzeri sebepleri ortadan kalkacağı katindeyiz.
Edindiğimiz bilgilere göre, büst yaklaşık 3m boyunda ve Yargıtay binasının önündeki Atatürk heykelinden esinlenerek bir benzeri yapılacak. Ancak, kesin büyüklük, Hükümet Konağı bahçesinde yapılacak olan keşif ve tetkikler neticesinde belirginleşecektir. Bu sebeple, büst, henüz tasarım aşamasında bulunmaktadır.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-10-20
Bu haber 1890 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 757
  Bugün : 739
  Toplam: 5552967
   Online :

  61 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

mehet DOĞANCI 2010-10-21 :

Güzel Memleketime Yakışır,GÖKÇEBEY`imize daha çok şeyler lazım inşaALLAH onlarada sıra gelir.biz her ne kadar il dışında yaşasak`da GÖKÇEBEY`imizi yakından takip ediyoruz.


murat 2010-10-21 :

çok güzel gelişme eğer 3 m boyunda bir büst ise çok güzel olur birde büst ün konuldugu yerin ortalanması lazım bence


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama