Yeşil Kart Sistemi Değişiyor

Gökçebey İlçe Sağlık Grup Başkanlığına bağlı Yeşil Kart Bürosu, 18 Ekim 2010 tarihi itibariyle yeşil karta başvuran vatandaşlar için Sosyal Yardım Bilgi Sistemi(SOYBİS) adı altına yeni bir sisteme geçiyor.
Yeni geçilen sistemle vatandaşların daha az kuruma giderek işlerinin daha hızlı görülmesinin sağlanacağını belirtildi. Önümüzdeki hafta içinde başlayacak olan bu sistemle vatandaşlar eskisi gibi Muhtarlık, Belediye, Vergi Dairesi ve Tapu Kadastro gibi resmi kurumlara gitmeyecekler, sadece bağlı bulundukları  Polis Merkezi ve Jandarma karakollarına tespit için başvurabilecekler, “SOYBİS “ sistemde Yeşil Kart Bürosuna başvuracak olan vatandaşların kişisel bilgilerini sorgulamak İçin bir form doldurması   yeterli olacak, kişinin T.C. kimlik numarası ile kişisel bilgilerine ulaşılacak.
Ayrıca, yeşil kart başvurusu yapıp “Red “cevabı alan vatandaşlarında aldığı “Red “ yazısı ile Sosyal Güvenlik Kurumana müracaat ederek belli bir prim ücreti karşılığında bir ay boyunca istediği sağlık kuruluşlarından yararlanabileceklerdir.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-10-17
Bu haber 1707 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1033
  Bugün : 545
  Toplam: 5551329
   Online :

  93 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama