Gökçebey Var Mıdır, Yok Mudur?

Bu yazıyı okuyan değerli okuyucularımızdan özür dileriz ki, böyle bir soru, ilk intibada hakaret yerine anlaşılabilir. Ne demek “ Gökçebey var mıdır? ”  Böyle bir soru olabilir mi! E, madem yok; biz bunca yıldır nerede yaşıyoruz o halde?
Gökçebey, tabii ki vardır. Umarız ki uzun yıllar gelişerek ve büyüyerek de varlığını daim ettirir. Ancak gelin görün ki, karayollarının, sürücülerin bilgilendirilmesi için yol kenarlarına yerleştirdiği tabelalarda, Gökçebey ile alakalı herhangi bir uzaklık ibaresi bulunmamakta; yani civar yerleşkelerin nazarında “yok” sayılmaktadır.
Görülen fotoğraflar, Çaycuma ve Devrek ilçe çıkışlarında bulunan Karayolları’ nın tabelalarına aittir. Her iki fotoğrafta Devrek, Zonguldak ve Ankara; bir fotoğrafta da Perşembe’deki organize sanayi bölgesinin isimleri geçmektedir.  Tabelalardaki kısa ve net ifadeler, kati suretle takdire şayandır. Yazının amacı,  Karayolları’ nın anlatım şekliyle ilgilenmek gibi bir terbiyesizlik değil; bu vaziyetin ( “varlık-yokluk sorunu”) oluşumundaki son noktadır.
Esasen yazıyı fazla uzatmanın da âlemi yok! Değerli okuyucular, vaziyetimiz işte budur!  Biz burada ne söylesek de siz, üç aşağı-beş yukarı aynı duyguları hissedeceksiniz; aynı şeyleri söyleyeceksiniz…
Bize düşen görev, fark etmediğimiz ya da önemsemediğimiz bu görünümü hatırlatmak veya buna dikkat çekmek! Gerisi size kalmış. Varlık ya da yokluk, felsefenin “Ontoloji ( Varlık Felsefesi)”  dalının uğraşı alanındadır. Merak edenler, gider araştırır; elde ettiği bilgilerin ışığında sorumuza bir yanıt arar. Belki biz de bu sayede yeni şeyler öğreniriz. Kim bilir…
Baştaki soruyu tekrar etmekte yarar var: “ Gökçebey var mıdır, yok mudur?”   
Haber : tefen67


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-09-30
Bu haber 2880 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1602
  Bugün : 236
  Toplam: 5611957
   Online :

  78 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

İlkay Gündoğduoğlu 2014-04-12 :

Çok güzel yazmışsın sadi abi. Yüreğine sağlık..


Mustafa Ali Danacı 2012-08-04 :

Yaptığınız tespitlere katılıyorum... Malesef yıllardır Gökçebey'e ilk kez gelen arkadaşlarıma yol tarif etmekten usandım... Karabük yolu yeni olmasına rağmen o yönden gelenler için de aynı sıkıntı söz konusu... (Artık yol tarifi yapmıyorum!!!Misafirlerimi Sarıkaş veya taa Devrek'de karşılıyorum...)


..... 2011-09-03 :

Gökçebey yol ayrımında çaydeğirmeni belediyesi çiçek sulaması yapıyorsa eğer daha ne beklersin bu belediyeden


ernesto che guevara 2010-09-30 :

sadi bey şimdi sizin anlatmak istediğizi çok iyi anlıyor ve gökçebey adınada çok üzülüyorum içim acıyor kısacası, birde şu açıdan bakmak istiyorum buradaki reislik seçiminde ellem edildi yalan dolanlarla vatandaş kandırıldı(kanmasınlar abi)mevcut yönetim devam dendi mevcut yönetimin zaten ay başından aybaşına iller bankasından gelecek olan maaş sadece bu amaç(hizmetmiş,gelişimmiş,gökçebeyi bir yerlere getirmekmiş gibi bir olasılık anlayış yokk)insanlara anlatılmak istendi anlamak istemedi kimse'de bir örnek daha refarandum seçimide aynen bu gibi ben benzetiyorummm e buradan ne sonuç çıkaracağız gökçebey halkı diyorki yapmış olduğumuz sohbetlerde bin pişmanız oy verdiğimiz için banada şunu demek düşer daha beter olunsun neden bir önceki 10 yıllık yönetiminde belediye ne yapmış da bir daha seçersiniz kanarsınız insanlar hakedildiği gibi yönetilmeye mecburlardır bu sebebtendirki bende artık umursamıyorum sende fazla dert etme abi...ne demişler doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmışşş.ama yinede elimizden geleni yapacağız tabii bu memleket bizim kimseyede bırakmaya nihetimiz yok.seninde bu cesur haberlerinden dolayı tebrik diyorum..


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama