Veyisoğlu Köyü İbrahimbeyler Mahallesinde SU yok!

Gökçebey İlçesi Veyisoğlu köyü İbrahimbeyler Mahallesin afet evlerinde içilecek bir yudum su yok. Afet evlerinde bulunan 11 hane su ihtiyacını karşılamak adına bayanlar el arabasında bulunan bidonlarla yaklaşık bir km uzaklıkta bulunan camii den su ihtiyaçlarını karşılamaktalar.
Gökçebey merkezine yaklaşık 2 km olan Veyisoğlu köyü İbrahimbeyler Mahallesin afet evlerde oturan 11 hanenin su sorunu çözülmesi adına duyarsız kalan köy muhtarı ile İl Genel meclis Üyelerine vatandaşlar sitem ediyorlar. AK Parti hükümeti susuz köy kalmayacak diyor ama Gökçebey’in tüm köylerin ortak sorunu SU meselesidir.
Yurt dışında çalışan gurbetçilerimizden Eyüp Aydemir,” Köyümüze gelelim dedik, geldik. Ama mahallemizde su olmaması hem hükümetin hem de Gökçebey’deki yetkililerin ayıbıdır.  Erkekler ve bayanlar ellerinde bidonlarla yaklaşık bir km uzaklıkta bulunan camiden su taşımaktayız. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz.” dedi.
Afet evlerinde yaşan vatandaşlar,” köyümüzün muhtarı bizlerin su, yol vb sorunlara karşı duyarsız kalıyor. Bizler her gün ellerimizde su bidonlarla bir km uzaktan su taşımaya mecbur muyuz? Bu bizlerin ayıbı olmasa gerek.  Sizlerin vesilesi ile Sayın Valimize seslenmek istiyoruz. Bir an önce su ve yol sorunumuzu çözmelerini istiyoruz.”
Ak Parti Hükümeti susuz ve yolsuz köy kalmayacak dedi, Gökçebey Veyisoğlu köyü İbrahimbeyler Mahallesin su ve yol sorunu hale çözüm bulmuş değil.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-09-21
Bu haber 2070 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 189
  Toplam: 5551660
   Online :

  83 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama