Saraç’ın, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi 22.Dönem Zonguldak Milletvekili Nadir Saraç, 30 Ağustos Zaferi’nin 88.yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, Yüce Atatürk’ün “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözünün, Türk Ulusu’nun binlerce yıllık tarihini ve bağlı olduğu değerleri en özlü ve yalın biçimde anlattığını ifade etti.
     Bağımsızlık ve özgürlük ülküsünün, Türk Ulusu’nun tarih boyunca onurlu ve güçlü biçimde yaşamasını sağladığını vurgulayan Saraç, Türk Ulusu’nun, Birinci Dünya Savaşı’nın ardından, Mondros ve Sevr’le dayatılmaya çalışılan tutsaklığa karşı Yüce Atatürk’ün önderliğinde büyük bir savaşım verdiğini belirtti. Saraç, Yüce Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Ulusal Kurtuluş Hareketi’nin, tüm yurda dalga dalga yayıldığını, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşları’nın zaferle sonuçlandırıldığını hatırlattı.
     Saraç, Büyük Atatürk’ün ileri görüşlülüğünün, askeri dehasının, Ulusu’na olan inancının, Ulusu’nun ona duyduğu güvenin, tarihe altın harflerle yazılan bu zaferi getirdiğini belirterek, “Her yıl çoşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi, tüm dünyaya Ulusumuzun onurlu ve saygın yaşama kararlılığını duyurmuştur” dedi.
     CHP 22. Dönem Zonguldak Milletvekili Saraç, Ordu-Ulus bütünleşmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nda, doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi ile tüm Türk Ulusu’nun tek vücut olarak eşine az rastlanır bir direniş gösterdiğini vurguladı.
      Türk Ulusu’nun her zaman yurdunu ve bağımsızlığını canından yüce tuttuğunu ve Türk Ulusu’nu güçlü kılanın, bu yurt sevgisi, birlik ve beraberlik olduğunu belirten Saraç, şunları kaydetti: “Kurtuluş Savaşı’yla bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini kanıtlayan Ulusumuz, Cumhuriyet’le de çağdaş yaşam seçimini ortaya koymuştur. Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Ulus-Devlet olarak Atatürk ilke ve devrimleri ışığında kuruluş ilkelerini belirlemiştir. Bu ilkeler Anayasamızın omurgasını oluşturarak, değiştirilemez hükümler içinde yer almış, Ulusumuzca korunup güçlendirilmiştir.
     Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasa’da çizilen tekil yapısı, ülkesi Ulusu’yla bölünmez  bütünlüğü korunacak, Atatürk ilke ve devrimlerinin yaşatılmasında herkes üzerine düşen sorumlulukları eksiksiz yerine getirecektir.
     Cumhuriyet’i ve onun değerlerini korumak bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve gönül borcuyla anıyorum.
     Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, şanlı ordumuzun mensuplarına ve yurttaşlarımıza esenlikler diliyorum.”

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-08-30
Bu haber 1591 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 109
  Toplam: 5671560
   Online :

  75 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama