Çaycuma’da Kılıçdaroğlu Coşkusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandumda vatandaşlardan hayır oyu istemek için çıktığı gezisini Alaplı, Ereğli, Zonguldak merkezin ardından Çaycuma’da sürdürdü. Kılıçdaroğlu, Çaycuma’da, Çaycuma çarşı meydanında toplanan kalabalık tarafından "Başbakan Kemal" sloganlarıyla karşılandı. Zonguldak Milletvekilleri Ali Koçal ve Ali İhsan Köktürk, İl Başkanı Osman Yayla ve İlçe Başkanı Şeref Köktürk de Kılıçdaroğlu’na eşlik etti. Alanda yoğun kalabalığa hitap eden Kılıçdaroğlu, siyasete girerken halka hep doğruları söylemeye, kimseye şu veya bu şekilde iftira atmayacağına söz verdiğini belirterek, "Ama Sayın Başbakan dün Erzurum'da yaptığı konuşmada diyor ki: 'Ana muhalefet partisinin genel başkanı freni patlamış kamyon gibi konuşuyor ve iftria atıyor.' Şimdi ben sayacağım, notumu aldım. Recep Bey çıkıp dedi mi 'Ben işçi emeklisiyim, sen memur emeklisisin.' Ben onun Emekli Sandığı emeklisi olduğunu ispat ettim mi. Emekli Sandığı sicil numarasını verdim mi. Peki şimdi kim iftira ediyor" diye sordu.

AYNADA MEMUR KEMAL'İ GÖRDÜM Başbakan Erdoğan'ın Erzurum'da kendisi için, "Aynaya baksın" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Aynaya baktım. Aynada memur Kemal'i gördüm, esnaf Kemal'i gördüm, emekli Kemal'i gördüm, çiftçi Kemal'i gördüm, vatandaş Kemal'i gördüm. Ama ben de rica ediyorum. Recep Bey de aynaya bi baksın bakalım kimleri görecek. Recep Bey aynaya baktığında kalpazanları, hayali ihracatçıları, ihaleye fesat karıştıranları görecek" diye konuştu.

KENAN EVREN ANAYASASINDAN DAHA KÖTÜ "Diyorlar ki, 'Bu anayasa özgürlükçü anayasa, bu anayasa demokratik anayasa.' Bu anayasa, var olan haklarınızı elinizden alan 12 Eylül anayasasından daha kötü bir anayasa. Yani Kenan Evren anayasasından daha kötü bir anayasa" dedi.

 Haber Kaynak: CUMA

 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-08-14
Bu haber 1788 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 41
  Toplam: 5671492
   Online :

  41 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama