İletişim Atölyesi 15 Temmuz’da Başlıyor

Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) ile İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin birlikte gerçekleştireceği “İletişim Atölyesi”ne kayıtlar 14 Temmuz’da sona erecek. Gazetecilerin yanı sıra kurumların medya iletişim ve basın bürolarında çalışanlar ile iletişime ilgi duyanlar bir haftalık eğitim seminerine ücretsiz katılabilecekler. Kesinleşmiş ders programı Pazartesi günü açılacak.
Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) ile İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin bir süredir üzerinde çalıştığı “İletişim Atölye Projesi” hayata geçiyor.
Tam gün gerçekleştirilecek bir haftalık atölye çalışması 15 Temmuz 2010 Perşembe günü başlıyor. Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin bir süredir üzerinde çalıştığı proje kapsamında yapılacak atölye çalışmasında iletişimin farklı alanlarında eğitim yapılacak.
İki farklı salonda gerçekleştirilecek atölye çalışmalarına; yerel gazete, TV, radyo, internet yayıncılarının ve çalışanlarının yanı sıra kurum ve sivil toplum örgütlerinin basın-yayın ve iletişimle ilgili birimlerinde çalışanlar iletişim, sinema ve belgesel üzerine eğitim almak isteyenler de katılabilecek.
Atölyede yer alacak konular arasında habercilik, haber fotoğrafçılığı, röportaj teknikleri, dergi yayıncılığı, editörlük, internet yayıncılığı, sayfa düzeni, görsel habercilik ve habercilik, belgesel ve sinema gibi konular var.
Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu, çalışmalarla ilgili hazırlıklarını sürdürüyor.
Yönetim Kurulu adına çalışmayla ilgili bilgi veren Başkan Atilla Öksüz, “Dernek olarak yıllardır meslektaşlarımızın eğitimleriyle ilgili çalışmalar yapmaya özen gösteriyoruz. Burada en temel amaç, başta genç arkadaşlarımızın bilgi ve donanımlarını geliştirmelerine yardımcı olmak. Hepimiz bu eğitimlerden yararlanıyoruz. Zonguldak’ta basına ve iletişime kalite getirmek zorundayız. Sağlıklı iletişimle daha güvenilir bir medya oluşturmanın temelinde eğitim var. Bahçeşehir Üniversitesi ile yapacağımız proje, gazeteciler dışında, kurum ve sivil toplum örgütlerinin basın iletişimle ilgili birimlerinde çalışanlar ile özellikle iletişim ve internet yayıncılığı ve belgesel sinemaya merakı olan herkese açık bir atölye olacak. Bu organizasyonun fikir babalarından biri olan değerli dostumuz fotoğraf sanatçısı ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Haluk Çobanoğlu ile Mahmut Çınar’a teşekkür ediyoruz. Öte yandan salonlarını bize açarak projeye destek olan Sergi Odası sahibi İbrahim Akyürek ile 3F Yabancı Dil Kursu sahibi Hikmet Yılmaz Özdemir’e şükranlarımızı sunuyoruz. Katılımcı arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.” dedi.
Öksüz, atölyenin ücretsiz olduğunu belirterek, kayıt yaptırmak isteyenlerin eski İl Özel İdare binasının zemin katında bulunan Karaelmas Gazeteciler Derneği’ne bizzat kayıt yaptırmaları gerektiğini belirtti. Dersler, Sergi Odası ve 3F İngilizce Dil Kursu’nda gerçekleştirilecek.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Zonguldak Temsilcisi Osman Sav ise, Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin eğitim geleneğini farklı bir boyutla devam ettirme çabasının desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Bu atölye çalışmasına katılacak arkadaşlarımız mesleklerine, haberlerine ve ürettiklerine daha farklı bakacaklardır. Kendilerini görme şansı bulacaklar. Mesleğe saygı ve güven getirecek bir çalışma olacağına inanıyoruz. Kurumların ilgili birimlerinde çalışanlarında mutlaka yararlanması gereken bir proje… Kurum yöneticilerinin de çalışanlarının bu tür eğitim çalışmalarına katılmaları konusunda hassas olmaları gerekir” dedi.
Atölye çalışmalarına katılanlara sertifika verilecek.


 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-07-11
Bu haber 1562 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 288
  Bugün : 72
  Toplam: 5671523
   Online :

  67 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama