İl Genel Meclisinde Yeşilköy Onaylandı

İl Genel Meclisi’nin dün gerçekleştirilen toplantısında, Gökçebey İlçesi Dağdemirciler Köyü Etçioğlu, Kütükçüoğlu ve Yamaklıoğlu bağlılarının, Merkez bağlısından ayrılarak; ‘Yeşilköy’ adıyla bağımsız bir köy haline getirilmesi yönündeki komisyona gönderilen teklif, oybirliğiyle onaylandı.
İçişleri Komisyonu’nun yaptığı inceleme sonrasında hem AK Partili hem de CHP’li meclis üyelerin oybirliğiyle onayladığı kararın, İçişleri Bakanlığı tarafından da onaylanarak yürürlüğe girmesi gerekiyor.
Söz konusu talebin İçişleri Bakanlığı’nda onay görmesi için, iktidar ve muhalefet partileri dahil olmak üzere Zonguldak milletvekillerine bu anlamda büyük görev düşüyor.

Gökçebey İlçesi Dağdemirciler Köyü Etçioğlu, Kütükçüoğlu ve Yamaklıoğlu bağlılarının, Merkez bağlısından ayrılarak; ‘Yeşilköy’ adıyla bağımsız bir köy haline getirilmesi yönünde İl Genel Meclisi’ne gelen ve detaylı görüşülmek üzere İçişleri Komisyonu’na gönderilen teklif, üyeler tarafından oybirliğiyle onaylandı.
Geçtiğimiz aylarda yapılan ve 444 oy’un kullandığını referandumda 17 ret oyuna karşılık, 427 kabul oyu kullanılmıştı. İl Genel Meclisi’nde gündeme gelen ve İçişleri Komisyonu’na gönderilen teklifle ilgili olarak yerinde inceleme yapan komisyon üyeleri, “Zonguldak İli, Gökçebey İlçesi, Dağdemirciler Köyü bağlılarından olan Etçioğlu, Yamaklıoğlu ve Kütükçüoğlu’nun, Dağdemirciler Köyü’nden ayrılarak, Yamaklıoğlu merkez olmak üzere Yeşilköy Köyü ismi ile ayrı bir köy olarak kurulmasına; 1/5000 ölçekli Gökçebey İlçesi Dağdemirciler Köyü Köy Yerleşik Alanı’nda belirtilen Tütüncü Deresi’nin Dağdemirciler köyü ile Yeşilköy Köyü arasında sınır olarak kabulüne oybirliğiyle kabul edilmesine karar verildi” denildi.

Ayrılmak isteyen bağlıların sakinleri ile komisyon üyeleri tarafından yapılan görüşmede ise, Dağdemirciler Köyü Muhtarlığı’nın kendi mahallelerine hiçbir hizmet yapmadığını oysa merkez mahallesinde ara yolların dahi parke taşı döşendiği, kendi mahallerine herhangi bir yatırım ve hizmet getirilmediği iddia ve beyanların olduğuna dikkat çekildi. İl Genel Meclisi’nin dünkü birleşiminde okunan ve oybirliğiyle kabul edilen taleple ilgili olarak nihai kararı İçişleri Bakanlığı verecek. Referandumun ardından İl Genel Meclisi’ne gelen ve ilgili komisyonun yaptığı inceleme sonrasında hem AK Partili hem de CHP’li üyelerin oybirliğiyle onayladığı kararın, İçişleri Bakanlığı tarafından da onaylanarak yürürlüğe girmesi gerekiyor.

İl Genel Meclisi’nde oybirliğiyle alınan karar sonrası, İçişleri Bakanlığı’na gönderilecek olan taleple ilgili olarak, Zonguldak milletvekillerinin de üzerlerine düşen görevi yerine getirmesi bekleniyor.
İl Genel Meclisi İçişleri Komisyonu tarafından hazırlanan ve oybirliğiyle onaylanan taleple ilgili olarak söz alan AK Partili Üye Kenan Çetinoğlu ve CHP’li Üye Enver Haydar Güneş, hem ilgili komisyon üyelerine hem de kararı oybirliğiyle onaylayan İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür ettiler. Söz konusu talebin İçişleri Bakanlığı’nda onay görmesi için, iktidar ve muhalefet partileri dahil olmak üzere Zonguldak milletvekillerine bu anlamda büyük görev düşüyor.

Haber Kaynak: Zirve (Haber - Ayşe Akıllı)

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-06-08
Bu haber 2142 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 818
  Bugün : 1230
  Toplam: 5611349
   Online :

  53 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

h karademir 2010-07-01 :

evet Ali beye katılıyorum.haberi okuduğumuz zaman hiç hizmet yapılmamış gibi bir izlenim çıkıyor.gökçebeyin köyleri arasında tek futbol sahası yamaklıoğluna yapıldı.su şebekesi döşendi.parke döşendi.etçioğlu mh de kışın terlikle gezilebilir hale geldi.kütükçüoğluna kanalizasyon döşendi.su şebekesi döşendi.demek ki problem hizmet gelmemesi değil iktidar kavgası.yani muhtarlık.niçin mi?hep bu girişimler seçim sonrası başladıda onun için.ama şimdi omuz omuza olanlar ileride birbirine düşecek benden söylemesi...


ali karademir 2010-06-28 :

Bu daha önce yapılması gereken bir işti.Ama bu işi sağa sola çamur atarak yapmak ne kadar etik oda tartışılır.Ayrıca ayrımcılıkta fitne ve fesat vardır.Yukarıdaki arkadaşın büyük hayaliymiş oda garibime gitti doğrusu.Sonuç ne anlamadım ilçe falan mı oldularda bizim haberimiz yok:))))))


ismail bayındır 2010-06-12 :

KUPA BİZİM


BAYRAM 2010-06-09 :

İNŞALLAH İÇİŞLERİ BAKANLIGINDAN DA GEÇER DE HAYELLERİMİZ GERÇEK OLUR!!! BU KONUDA EMEGİ GEÇEN BÜTÜN ÇALIŞANLARA TEŞEKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM !!1 ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN... (AMİN)


Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama