Akyol, Çaycuma’da Yetkili Sendika Eğitim Sen

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol ” 15 Mayıs 2010 maaş bordrosuna ait tevkifat listesine göre 85’i kadın, 129’u erkek toplam 214 üyesiyle Çaycuma’da Milli Eğitimde yetkili sendika Eğitim Sen olmuştur.”dedi
 Akyol’un açıklaması şöyle”
15 Mayıs 2010 maaş bordrosuna ait tevkifat listesine göre 85’i kadın, 129’u erkek toplam 214 üyesiyle Çaycuma’da Milli Eğitimde yetkili sendika Eğitim Sen olmuştur. Eğitim Sen’e en yakın sendikayla arasında 59, üçüncü sendikayla ise 78 fark bulunmaktadır.
Tüm baskı ve ayrımcı politikalara karşı Eğitim Sen’li olma gururunu taşıyan tüm üyelerimize, yetkili sendika olmada büyük katkıları olan işyeri temsilcilerimize, yürüttüğümüz mücadelede bizlere destek olan dostlarımıza ve tüm kurum-kuruluşlara, eylem ve etkinliklerimizin kamuoyuna ulaşmasını sağlayan tüm basın ve yayın organlarına en içten ve samimi duygularımızla teşekkür ediyoruz. Eğitim Sen olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da hiçbir çıkar ilişkisine girmeden, eğilmeden, bükülmeden ve yılmadan mücadelemize devam edeceğiz.
Eğitim Sen, kurulduğu günden bugüne sadece sendikal hak ve özgürlüklerin değil, aynı zamanda emek, demokrasi, eşit haklar ve barış mücadelesinin de öznesi olmayı benimsemiştir. Toplumun özgür ve demokratik gelişimi önündeki engellerin ortadan kaldırılması için mücadele eden her platformun içinde yer almış, sermayenin saldırılarına karşı emek hareketinin büyümesi ve güçlenmesi için çaba harcamıştır.
Eğitim Sen'in mücadele tarihi, aynı zamanda, emeğin kazanılmış haklarının ortadan kaldırılmasına, kamu hizmetlerinin ticarileştirilmesine, özelleştirmelere, esnek ve sözleşmeli çalışma yöntemleriyle çalışma hayatının güvencesiz hale getirilmesine, işsizliğin ve yoksulluğun artmasına karşı onurlu duruşun, kararlı direnişin tarihidir.
Sendikamız başta eğitim ve sağlık olmak üzere, kamu hizmetlerinin herkese eşit, parasız ve ulaşılabilir olmasını savunmayı sürdürmektedir. Eğitimin giderek piyasa ilişkileri içine çekilmeye çalışıldığı, ticarileştirilerek özelleştirilmek istendiği günümüzde bu konudaki kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.
Ülkemizdeki emek, demokrasi ve eşitlik mücadelesinin yüz aklarından birisi olan Eğitim Sen sendikal hakların, demokrasinin, emeğin, eğitim ve bilim emekçilerinin sesi olarak yürüttüğü mücadelesini, geçmişten bugüne taşıdığı ilke ve değerlerine sadık kalarak, yarında emeğin, demokrasinin ve barışın sesi olmayı sürdürecektir.
Eğitim Sen’in güneşi, eğitim ve bilim emekçilerinin yüz yıllık mücadele birikiminden ve kararlılığından aldığı güç ve güvenle birlikte aydınlık, özgür ve demokratik bir Türkiye’yi işaret etmeye devam edecektir.
Yaşasın Eğitim ve bilim emekçilerinin onurlu, başı dik örgütü Eğitim Sen!
Haydi, Eğitim Sen’e üye olmaya!

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-06-05
Bu haber 1590 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 937
  Bugün : 256
  Toplam: 5613756
   Online :

  71 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama