KESK; “İsrail İle Tüm İlişkiler Kesilmelidir!”

KESK Çaycuma Bileşenlerine bağlı Eğitim Sen, SES, BES, Haber Sen ve Tüm Bel Sen Çaycuma Temsilcilikleri tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine yönelik olarak düzenlediği baskın ve gerçekleştirdiği katliam kınandı ve acilen Türkiye’nin İsrail ile yaptığı bütün askeri  anlaşmaların iptal edilmesi istendi.
KESK Çaycuma bileşenleri adına açıklama yapan Haber Sen Yöneticisi Avni Koç, Filistin topraklarını işgal eden, sürekli katliam yapan İsrail’in bu katliamı başta ABD olmak üzere emperyalistlerin bilgisi dâhilinde yaptığını belirtilerek, katliamın bir insanlık suçu olduğunu ve aynı zamanda bölge barışının da içinden çıkılmaz bir hal aldığını ifade etti. 
Koç açıklamasında; “One munite” benzeri söylemlerle halkın Filistin halkına yönelik dayanışma duygularını okşayanların, öte yandan sayısız askeri ve ekonomik projede İsrail’le işbirliği halinde olunmasını görmezden geldiğini belirtti. Türkiye'nin somut bir yaptırım olarak İsrail ile olan bütün askeri iş birliği anlaşmalarını, askeri ihaleleri ve ikili anlaşmaları iptal etmesi gerektiğini vurgulayan Koç; “Bu katliam İsrail devletinin bugüne kadarki zulmüne, vahşetine seyirci kalmayan tüm dayanışmacı güçlere yönelmiştir. Bu saldırganlıkta İsrail’in işgalci politikalarına kalkan olan ABD emperyalizmi başta olmak üzere İsrail devletiyle anlaşmalar içinde olan ülkemiz yönetimi de sorumludur. Yapılan katliam karşısında izahat talep etmek ve büyükelçiyi geri çağırmak kamuoyunda biriken tepkileri yatıştırmaya dönüktür. Yapılması gereken ‘one munite’ gösterileri ve iç politika istismarına gitmeden hükümet tarafından, acil olarak İsrail ile yapılan bütün askeri anlaşmalar iptal edilmeli, İsrail’e saldırgan siyasetinden vazgeçene kadar ambargo uygulanmalıdır.” dedi.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-06-03
Bu haber 1574 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 653
  Toplam: 5613216
   Online :

  101 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama