İlikhan, Gökçebey İlçe Hastanesi Kapatılmayacak

Gökçebey’de ‘İlçe Hastanesini Kapatılıyor’ tartışmalarının üzerine  Gökçebey Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Çetin, İşçi Emeklileri Cemiyeti Gökçebey Şubesi Başkanı Abdullah Kayabaş, Gökçebey Yeni Mahalle Muhtarı Nurşen Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri Sibel Birben, Hüseyin Yaylı, Ender Aydemir, Sadi Uyar ve Doğru Haber Bölge Temsilcisi Latif Aydemir’den oluşan heyet Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan’ın makamında ziyaret etti.
Heyet Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan’dan Gökçebey İlçe hastanesinin son durumu hakkında bilgi aldı.
İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan,’ Gökçebey İlçe Hastanesi Kapanmayacak, aksine daha da Aile Hekimliği ile iyileştirilecektir’ diyerek sözlerine şöyle devam etti.
“Ben öncelikle sizlere Gökçebey İlçe Hastanesine sahip çıktığınız için teşekkür ederim. Gökçebey’e İlçe Hastanesi kazanılması adına en az sizler kadar mücadele eden biriyim. Gökçebey’de,’İlçe Hastanesi Kapatılıyor’ tartışmalar üzerine Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Çanakcı telefonla arayarak,’İlçe Hastanesini Devlet Hastanesine dönüşümü için her türlü maddi ve manevi desteği vermeye hazır olduğunu’ Belirtti. Kaldı ki, ilçe hastanesi yapımı esnasında Çanakcılar Ailesinden maddi ve manevi destek görmüştük.
Öte yandan bu konu için bizleri Başkan Kılıçarslan ziyaret ettiğinde kendisini bilgilendirmiştik. Bunun üzerine toplantı yapmasına ve yaptığı toplantıda’ İlçe Hastanesi Kapatılıyor’ sözlerine anlam vermiş değilim.
İlikhan, Gökçebey’den kendisine ziyaret eden heyete yaptığı açıklamada,” Sağlık Bakanlığı tarafından Aile Hekimliği uygulamasının başlayacağını ‘ belirterek sözlerine şöyle devam etti.
“ Gökçebey İlçe Hastanesinden almış olduğunuz sağlık hizmetleri Aile Hekimliği uygulamasında da aynen devam edecektir. Sağlık hizmetlerimiz yeni Aile Hekimliği uygulaması  ile daha iyileştirerek devam edecektir” diyerek Aile Hekimliği konusunda bilgi verdi. 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-05-28
Bu haber 2058 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 687
  Bugün : 272
  Toplam: 5551743
   Online :

  102 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama