Eğitim Sen’den Tüm Öğrencilere Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergisi

Köy Enstitülerinin kuruluşunun 70. yılı anısına Çaycuma’daki tüm okulların kütüphaneleri ile ilçedeki kütüphanelere 5 bin 350 adet kitap armağan eden Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği şimdi de, TÜBİTAK Popüler Bilim yayınlarına ait toplam 17 bin adet Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergilerini Çaycuma’daki tüm öğrencilere ücretsiz ulaştırdı. Dergilerden 3 bin adeti ise Devrek ve Gökçebey’deki öğrencilere gönderilecek.
           
Özellikle köylerde okuyan öğrencilerin bilimsel içerikli bir yayınla tanışmalarını amaçladıklarını vurgulayan Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol; “Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği ve TÜBİTAK işbirliği ile öğrencilere bilimi sevdirmek, TÜBİTAK yayınlarını tanıtmak amacıyla TÜBİTAK Popüler Bilim yayınlarına ait Meraklı Minik, Bilim Çocuk ve Bilim Teknik Dergilerinden toplam 17 bin adet dergiyi Çaycuma’ya getirdik. İlköğretim 1. ve 2. sınıf öğrencileri hariç Çaycuma’daki tüm ilköğretim öğrencilerine birer adet Bilim Çocuk, lise öğrencilerine birer adet Bilim Teknik ve tüm anasınıflarına ise Meraklı Minik dergisini ücretsiz verdik. Dergiler öğrenciler tarafından büyük bir ilgi gördü. Birçok öğrenci ilk kez bilimsel içerikli bir yayınla tanışmış oldu. 3 bin adet dergiyi ise Devrek ve Gökçebey’deki öğrencilere göndereceğiz.” dedi
 
30 Mayıs Pazar günü Çaycuma’da yapılacak olan uçurtma şenliğinde TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları Standında çocuk ve gençlik kitaplarının sergileneceğini belirten Akyol, başta TÜBİTAK olmak üzere, dergilerin Çaycuma’ya getirilmesine katkı sunan Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan ve Baruönü Petrol sahibi Sadi Baruönü ile Emekli Kasap Satılmış Mantarcı, Medat Dirlik, Mustafa Kemal Ertuğrul’a ve Özel Öğüt Sağlık Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğine ait depoyu dergilerin dağıtımı için kullanıma açan Diş Hekimi Metin Öğüt’e teşekkür etti.
 

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-05-28
Bu haber 1735 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 716
  Toplam: 5613279
   Online :

  111 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama