KILIÇDAROĞLU DEVREK’TE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk yurt gezisini geçen hafta 30 madencinin hayatını yitirdiği facianın yaşandığı Zonguldak’a gerçekleştiriyor.Sabah saat 08.00’da CHP Genel Merkezi’nden üç CHP otobüsü hareket etti. Kılıçdaroğlu en öndeki otobüste, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve gazetecilerle yolculuğuna başladı. Otobüsün yol aldığı sırada Kılıçdaroğlu’nu gören vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

DEVREK'TE DE COŞKU İLE KARŞILANDI
Kılıçdaroğlu, Zonguldak ziyareti kapsamında Devrek ilçesinde partililerce karşılandı. Terminal meydanında, parti otobüsünün üstünden Devreklilere seslenen Kılıçdaroğlu, maden kazası nedeniyle Zonguldak'ı ziyaretinin Devreklilerle de bir araya gelmesine vesile olduğunu belirterek, bundan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
''Türkiye, temiz siyaset açlığı, düzgün politika açlığı çekiyor. Türkiye, halkına hesap vermeyi onur gören bir siyaset anlayışını bekliyor. Onun için yola çıktık'' diyen Kılıçdaroğlu, tüm Türkiye'yi gezeceklerini ve halkla beraber iktidara yürüyeceklerini belirtti. Siyasetçinin yalnızca halka hizmetle görevli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, ''Biz halka hizmet edeceğiz. Milletin ayağının türabı olacağız'' dedi.

Ülkede her kesimin sorunları bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Peki bu ülkede derdi tasası olmayan kim var? Siyasetten zengin olup havuzlu villalarda oturanlar var. Artık Türkiye'de siyasetten zenginliğe son diyoruz'' diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, Devrek'in bastonları ile bir dünya markası yarattığını belirterek, ''Bir dünya markası yarattınız. İnşallah bir dünya markası da Ankara'da yaratacağız'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na partililerce Devrek bastonu hediye edildi.

KILIÇDAROĞLU KARA ELMAS DİYARINDA.

GENEL MADEN İŞÇİLERİ SENDİKASINA TAZİYE ZİYARETİ.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramis Muslu ile görüştü ve Muslu’ya geçen hafta yaşamını yitiren maden işçileri için başsağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Grup Başkan vekili Hakkı Süha Okay İle birlikte Genel Maden İşçileri Sendikasına bir taziye ziyaretinde bulundu.Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Muslu burada yaptığı konuşmada, Türkiye Taş Kömürü Kurumunun(TKK) 160 yıllık bir deneyimini olduğunu ama 12 Eylül sonrası uygulanan yanlış politikalarla kurumun güçsüzleştirildiğini ve taşerona mahkum edildiğini söyledi. Şu anda Zonguldak madenlerinde üç tane taşeron firmanın bulunduğunu ancak bu firmaların maden değil inşaat alanında uzman olduğunu belirten Muslu, “Bunlar tünel açabilirler ama madencilikle uğraşmaları mümkün değildir. Madencilik ayrı bir kültür ayrı bir deneyim ister” diye konuştu. Muslu, Kılıçdaroğlunu Zonguldak’ta görmekten onur duyduğunu belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yaptığı konuşmada sendikaların olduğu yerde iş kazalarının daha az olduğunu çünkü sendikalı işçilerin eğitimli işçiler olduğunu vurgulayarak Muslu’ya, “Sizde taşeronlaşmayla elinizden gelen mücadeleyi gösterin” dedi. Kılıçdaroğlu, CHP’nin her zaman emekten yana olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Size söz veriyorum CHP olarak her zaman üreten, çalışan, alınteri döken bütün işçilerin yanında olacağız. Sizde, sizi destekleyen CHP’yi destekleyin” Kılıçdaroğlu geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren 30 madenci dolayısıyla Muslu’ya başsağlığı diledi. CHP’nin yeni seçilen Parti Meclis Üyesi emekli Müftü İhsan Özkes de yaşamını yitiren madenciler için fatiha suresini okudu.

HABER KAYNAK:GERÇEK GÜNDEM

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-05-25
Bu haber 1352 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 1024
  Bugün : 581
  Toplam: 5606598
   Online :

  84 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama