Uçurtma Şenliği 30 Mayıs Pazar Günü Yapılacak

Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği’nin, okulöncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği ve gelenekselleştirdiği uçurtma şenliğinin 6.sı, 30 Mayıs 2010 Pazar günü Çaycuma Nadır Deresi’nde yapılacak.
 
Geleneksel hale gelen uçurma şenliğinin daha zengin bir içerikte olması için çalışmaların devam ettiğini belirten Eğitim Sen Çaycuma Temsilsi İsmet Akyol, uçurtma şenliğinin yapılacağı alanda stant açmak ya da farklı etkinlikler sergilemek isteyen kurum ve kuruluş ve kişilerin Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği’ne başvurmalarını istedi. Çocuk edebiyatı yazarlarından Tacim Çicek’in, şenlik alanında çocuklarla söyleşi yapıp kitaplarını imzalayacağını belirten Akyol, şenlikle ilgili programın önümüzdeki hafta şekilleneceğini belirtti. 
 
Çocuk, genç ve yaşlı herkesin davetli olduğu uçurtma şenliğinde; En yükseğe Çıkan Uçurtma, En Özgün Yapımlı Uçurtma (Kendi yaptıkları uçurtma) ve Yardım Almadan En İyi Uçurtma Uçuran En Küçük Yarışmacı kategorilerinde yarışma yapılacak. Kategorilerde ilk üçe giren yarışmacılara madalya ve kitap verilecek. Ayrıca mansiyon madalyaları da verilecek. Katılımcılar yarışmaya kendi yaptıkları uçurtmaların yanı sıra hazır uçurtmalarla katılabilecekler.

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-05-11
Bu haber 1639 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 759
  Bugün : 804
  Toplam: 5550555
   Online :

  74 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama