ZKÜ’DE ENDÜSTRİ TURUNA ÇANAKCILAR SERAMİK FABRİKASINDAN BAŞLANDI

Kataliz Derneğinin resmi etkinliği olan Üçüncü Kataliz Kongresi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ev sahipliğinde, Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümün desteği ile 28.Nisan- 1.Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleşti. Yapılan kongreye Yurtdışından 5, Yurt içinden 2 seçkin Bilim adamı çağrılı konuşmacı olarak katıldılar. Ayrıca, 23.Üniversiteden, Endüstri ve Araştırma Merkezinden 160 katılımcı katıldı.
Programın üçüncü günü Endüstri paneli gerçekleştirildi. Dün öğleden sonra Endüstri turuna başlandı. Bu anlamda ilk ziyaret Çanakcılar Seramik Fabrikasına yapıldı.
ZKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkan KOPAÇ önderliğinde Çanakcılar Seramik A.Ş’ye ziyarete gelen heyeti Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mithat Çanakcı karşıladı.


Çanakcılar Seramik A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Fatih Kekeç, Çanakcılar Seramik Fabrikası hakkında bilgi içeren kısa bir konuşma yaptı. Ardından davetli misafirleri Fabrikayı, botanik Hayvanat Bahçesi ve bölgemizin tek özel Etnografya Müzesini gezerek yaptıkları ziyaretlerden memnun olarak ayrıldılar.
Kataliz Derneğinin resmi etkinliği olan Üçüncü Kataliz Kongresi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ev sahipliğinde, Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümün desteği ile 28.Nisan- 1.Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleşti. ZKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkan KOPAÇ önderliğinde Çanakcılar Seramik A.Ş’ye ziyarete gelen heyeti, Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mithat Çanakcı karşıladı.
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkan KOPAÇ Kataliz Derneğinin resmi etkinliği olan Üçüncü Kataliz Kongresi hakkında açıklama yaptı. “Kataliz Derneğinin resmi etkinliği olan Üçüncü Kataliz Kongresi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ev sahipliğinde, Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümün desteği ile 28.Nisan- 1.Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleşti. Yapılan kongreye Yurtdışından 5, Yurt içinden 2 seçkin Bilim adamı çağrılı konuşmacı olarak katıldılar. Ayrıca, 23.Üniversiteden, Endüstri ve Araştırma Merkezinden 160 katılımcı katıldı. Kongre boyunca 26.sözlü 58 poster olmak üzere 184 sunum gerçekleştirildi.  Programın üçüncü günü Endüstri paneli gerçekleştirildi. Öğleden sonra Endüstri turuna başlandı. Bu anlamda ilk ziyaret Çanakcılar Seramik Fabrikasına ziyarete geldik” dedi.
KEKEÇ, ÇANAKCILAR BİR ŞİRKETLER GRUBUDUR
Çanakcılar Seramik A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Fatih Kekeç, Çanakcılar Seramik Fabrikası hakkında bilgi içeren kısa bir konuşma yaptı.
Kekeç,”Öncelikle hepinize hoş geldiniz. Çanakcılar bir ŞİRKETLER GRUBU’DUR. Üretimlerinde, BANYO MOBİLYALARI, OFİS MOBİLYALARI ve SERAMİK SAĞLIK GEREÇLERİ bulunmaktadır. 1970 yılında kurulmuş olan ÇANAKCILAR ŞİRKETLER GRUBU 1990 yılında modernizasyon yatırımı yaparak en son teknolojileri devreye almıştır. Şu anda Çanakcılar VİTRİFİYE (Seramik Sağlık Gereçleri) Fabrikasında bulunmaktasınız. Bu Fabrika 1.500.000 adet yıllık üretim kapasitesine sahip olup, üretiminin %50’sini Amerika’dan Avustralya’ya kadar toplam 59 ülkeye ihraç etmektedir. Bu Vitrifiye fabrikası, Almanya DIN, Hollanda KIWA, Türkiye TSE, İsrail SII, Rusya GHOST_R, Ukrayna SEPRO Serftikalarına sahiptir. Mamullerimizin kalitesini garanti eden ISO-9001 Kalite Yönetim Sistemi ile TSO-18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği ve ISO-14001 Çevre Yönetim Sistemini kurmuş, TSE’den belgelendirmiş sistemleri uygulanmakta ve sürekliliği sağlanmaktadır. Bu sistemler Yönetim Kurulunca yakinen izlenmektedir. şimdi 20’şer kişilik grup halinde üretim hatları bölümlerini fabrikamızda çalışan Şef ve Yöneticilerimiz sizleri gezdirecektir” dedi.


Davetliler, Çanakçılar Seramik A.Ş’de üretim yanı sıra cevre ve doğa ve kültürel anlamda (50 çeşit ve 750 yakın evcil ve yaban hayvanlar) botanik Hayvanat Bahçesi ile bölgemizin tek özel Etnografya Müzesini gezdiler.
Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektör Yardımcısı: Prof. Dr. Türkan KOPAÇ önderliğinde fabrika gelen misafirlere önce yemek verildi. Sonra sıcak ve soğuk içecek ikramında bulunuldu.
 Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektör Yardımcısı: Prof. Dr. Türkan KOPAÇ, Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mithat Çanakcı’ya,”  Kataliz Derneğinin resmi etkinliği olan Üçüncü Kataliz Kongre konuklarımıza gösterdiğiniz misafir severliğinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Çanakcılar Ailesi olarak Çanakcılar Seramik A.Ş Fabrikanızda gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınızı kutluyor ve devamını diliyorum” dedi.   
Çanakcılar Seramik A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mithat Çanakcı, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektör Yardımcısı: Prof. Dr. Türkan KOPAÇ’a,” Bizlere nezaket ziyaretlerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sizlerinde eğitim alanındaki başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.
Daha sonra Çanakcılar Seramik Fabrikasının idare binanın önünde toplu fotoğraf çekildi. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkan KOPAÇ önderliğinde gelen misafirler fabrika gezisinden memnun kalarak Endüstri turu programına devam ettiler.

Haber:latifaydemir

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-05-01
Bu haber 2596 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Bugün : 609
  Toplam: 5613172
   Online :

  85 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama