TDH Zonguldak Divan Toplantısı yapıldı

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Genişletilmiş İl Divan Toplantısı TDH İl Temsilcisi Harun Akın Başkanlığı'nda dün Alaborina Restaurant'ta yapıldı. Katılımın oldukça yoğun olduğu toplantıda İl Temsilcisi Harun Akın, salona kalabalık topluluğu arasında davul zurna ile 'Çare Sarıgül, Çare Akın, Başbakan Sarıgül' sloganları eşliğinde girdi. Bir süre alkışlar eşliğinde sloganlar atıldıktan sonra İl Divan Kurulu seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Dr. Zeki Günalp seçilirken, Divan Üyeliğine ise Gülseren Duman, Nursel Özdemir, Nevin Topaloğlu, Selma Eray ve Sema Çimenöztürk seçildi. Toplantıya, TDH Merkez İlçe Başkanı Ömer Çamur, Bakacakkadı Belediye Başkanı Muhammet Albuz, ilçe ve belde temsilcileri katıldı. Açılış konuşması yapan Divan Başkanı Dr. Zeki Günalp; “Yakında partimizi kuracağız ve ilk seçimlerde Sarıgül’ü Başbakan yapacağız. Bu toplantı partilerimizin kuruluş çalışmalarına büyük katkılar verir” dedi.
Zonguldak eski Milletvekili ve TDH Zonguldak Temsilcisi Harun Akın, Türkiye'nin çok önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, 2011 seçimlerinde ülkenin bu süreçten kurtulacağını söyledi.

'15 Mayıs'ta mitingimiz var'
Parti binasının açılışı için Zonguldak'ta TDH Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün geleceğini belirten Harun Akın, “Zonguldak için çok önemli bir gün yaşıyoruz. TDH olarak bize Zonguldak’ta 5 ay önce görev verildi. Bu dönemde ilk kez önemli çalışmamızla ortaya çıkıyoruz. Hiçbir partinin yapmadığı çalışmayı biz resmileşmemize rağmen gerçekleştiriyoruz. Yeni bir parti olma yolundayız. 15 Mayıs’ta Mustafa Sarıgül Zonguldak’a gelecek. İktidara hazırlık merkezimizi açacak. Bilindiği üzere Sayın Sarıgül'ün Türkiye'nin diğer illerinde de yaptığı parti binası açılışları mitinge dönüyor. Biz de o gün için önlemimizi aldık. Zonguldak'ta parti binamızın açılışı için gelecek Sayın Sarıgül için saat 14’te Madenci Anıtı'nda liderimiz halkla buluşacağız. Ardından Genel Başkanımız Sarıgül, iktidara hazırlık merkezimizin açılışını yapacak. Mitingimiz, TDH partileşmeden kapanacak diyen çatlak seslere kapak olacak. TDH Haziran ayında resmen partileşecek. Türkiye’de 700 bin TDH gönüllüsü var. Zonguldak’ta da  bin 200 TDH gönüllüsü var. Biz iyi niyetli çalışıyoruz. Kimse küçümseyemez. Bu çalışmalar partileşecek ve Ak Parti’den iktidarı alacaktır. İyi niyetimizden kuşkunuz olmasın” dedi.

'İktidar TTK'ya kör baktı'
Ak Parti iktidara gelmeden önce 2002 yılında TTK'nın kömür üretiminin 2.5 milyon olduğunu vurgulayan Harun Akın, bu üretimin 8 yılda 1.5 milyon tonlara indiğini söyledi. Zonguldak’ın TTK ile var olduğunu ifade eden Akın, “Ak Parti 2002 yılından bu yana tek başına iktidarlığını sürdürüyor. Zonguldak’ta da Ak Parti iş başına geldiğinde TTK’daki üretim 2.5 milyon tonlardaydı. Bu gün 1.5 milyon ton civarlarında gidiyor, geliyor. TTK her geçen gün hızla kapanmaya devam ediyor. Ak Parti iş başına geldiği bu günkü tabloda Erdemir, Kardemir yok. Ama bunlar çalışıyor, iş başında. ‘Satmayın’ dedik. Sattılar.  Bu şehrin altında 1 milyar 300 bin ton kömür var. TTK’sız olamayacak Erdemir bu gün TTK’sız yoluna devam ediyor. Bugün TTK kendine kör bakanlar yüzünden böyle oldu. TTK'nın bütün iş kolları özelleştirilecek.

“Limanı satmak istiyorlar'
ÇATES’in özelleştirilmesi ile ilgili konulara da değinen Akın, konuşmasına şöyle devam etti: “Satılacakların içinde sırada ÇATES var. TTK asıl çıkarttığı kömürü Erdemir ve Kardemir’e verecekti.ÇATES,TTK'nın düşük kalorili kömürünü vermek için kuruldu. ÇATES artık son kaledir. Şimdi ÇATES’i çoklu satıyorlar. Limanı satmak için uğraşıyorlar. Limandan kurtulmak istiyorlar. Sonra da TTK’ya önem verdiklerini söylüyorlar. TTK limanı olmadan nasıl iş yapacak? Doğal kaynakları yer üstüne çıkaran bir kurum limansız yapabilir mi? TTK konusunda üzülüyoruz, sona geliniyor. Bunları söyleyeceğiz, dinlemelerse kafalarına vura vura söyleyeceğiz.”

'Duble yollar duble rezalet'
Zonguldak’ın sorunlarına da değinen Akın, “Ak Parti Zonguldak’ın ulusal kaynaklarına iyi bakmıyor. Güçlü siyasete olduğumuz zaman bu meseleleri biz halledeceğimize inanıyorum. KÖYDES’te yapılan yollar, o zamankinden daha kötü. Kaynağı bile iyi değerlendiremediniz. 30 trilyonu nereye koydunuz? Zam dediniz verip vereceğinize pişman ettiniz. Duble yollar duble rezalet haline geldi. Keşke bunları bari bitirseydiler de bu konuşmamda ‘Allah Razı olsun’ deseydim. Zonguldak’ın sorunları çok. Havaalanını zaten hiç bahsetmiyorum. Bana göre havaalanı daha açılmadı bile.. Filyos Vadisi projesi AkParti döneminde hiçbir şekilde ciddiye alınmadan bu döneme getirildi. Bu siyaseti tepeden aşağı değiştirecek tek hareket sizlersiniz, TDH'dir.”

'Başbakanla Baykal kavgacı'
Ak Parti hükümetinin Türkiye’de ilişkilerinin iyi olmadığını ileri süren TDH Temsilcisi Harın Akın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın herkesle kavgalı olduğunu belirterek CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a ve diğer muhalefet parti liderlerini de eleştirdi. “Ak Parti herkesle kavgalı. Başbakan, kavga ede ede gidiyor. Biz sadece Ak Parti’ye şu dakikaya kadar kızdık ta ana muhalefet daha mı iyi?   O daha beter kavgacıdır. Başbakan, ‘Anayasa Mahkemesi’ndeki durumu değiştireceğim’ derken ana muhalefet bütün kapılarını kapatıyor. Diğer muhalefet partisi zaten hiçbir şey yapmıyor. Halkımızın gerçek sorunları bu kavgalar yüzünden gündeme gelmiyor.  Bu olumsuz tabloyla ülkeyi yönettiklerini düşünüyorlar. Bu kötü siyaseti biz değiştireceğiz” dedi.
Ardından  TDH Merkez İlçe Temsilcisi Ömer Çamur da konuşma yaparak, “TDH’nin partileşemeyeceğini söyleyenlere mitingimiz kapak olacak” şeklinde konuştu.
Bakacakkadı Belediye Başkanı Muhammet Albuz da şunları söyledi: “Türkiye’de siyasi ahlak çöktü. Geçmişte vekilliğimizi yapan Harun Akın bazı açıklamalarda bulundu. Bizim dürüstlük, çalışma ve üretmeye ihtiyacımız var. Bu işin içinden nasıl çıkacağız? Allah için karar vereceğiz. İnancımızın yolunda dönmeyeceğiz. Parti liderlerine baktığımızda hepsinin kusuru var. TTK’da eskiden 60 bin kişi çalışıyordu. Şimdi ise 10 bin kişi çalışıyor. Yer altı hala kömür zenginliği ile doludur. Yeni kurulmuş partilerin içinde bizim inandığımız değişim hareketidir. İnce elekten elenmiş birisiyim daha elenecek bir yol yok. Türk Milleti’nin yolu açık olsun.”Konuşmaların ardından il, ilçe, belde temsilcilerinin tanıtımı yapıldı.
 
Haber kaynağı : Nermin Akkaya pusula gazetesi

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-04-18
Bu haber 2030 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 535
  Bugün : 692
  Toplam: 5609993
   Online :

  84 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama