GÖKÇEBEY KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ SEÇİMLERİ YAPILDI

02.04.2010 Cuma  günü saat 14.00’de Kaymakamlık toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Çetin Kılınç Başkanlığında İl Genel Meclisi üyeleri ve tüm Köy Muhtarlarının katılımı ile Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantı Açılış, Yoklama, saygı duruşu, ve İstiklal Marşının Okunmasından sonra Gündemin üçüncü maddesinde yer alan  Birlik encümeni daimi üyelerinin seçimine geçildi. Birlik Tüzüğünün 16.maddesi gereği gizli oy açık tasnif usulü ile yapılan seçimde Birlik Encümeni Asil üyeliklerine İl Genel meclis Üyesi Kenan Çetinoğlu 17 oy diğer İl Genel meclis Üyesi  Haydar Güneş 15 oy alarak seçildiler. Köy Muhtarlarından  Saraçlar Köyü Muhtarı Kadir Çakıroğlu  ve Gaziler Köyü Muhtarı Zeki Usluoğlu asil  üyeliklerine, Uzunahmetler Köyü Muhtarı Nihat Gökmen ve Çukur Köyü Muhtarı Recep Uslu da  yedek üyeliğine seçildiler.
Özel İdare Müdürü Vekili ve K H G Birliği Müdürü İzzet Turpçu 2009  ve  2010  Gelir giderleri ve Köylerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Tupçu “ K H G B nin Yıllık Gelir toplamının 420.000.00TL Giderinin ise 410.000.00TL olduğunu 2009 yılında Köy Alt yapıları için  PARKE:      9.820 M2
ÇİMENTO:    3.480 Torba
SU MOTORU:      7 Adet  
DEMİR:      3.500 Kilo  
İSTİNAT DUVARI: 3 Adet
FOSSEPTİK:      1 Adet  500 Kişilik
KLORLAMA CİHZ:  1 Adet  alınarak ilgili çalışmaların Zonguldak  İl Özel İdaresinin imkanları dahilinde  yürütüleceğini bu yıl içinde 7 Köye hitap eden Muharremler Gurup yolunun merkezden Dağdemirciler Köyüne kadar bakımının yapılacağını  ve bu işin takibinin İl Genel Meclisi Üyesi Kenan Çetinoğlu tarafından yapılacağını ifade etti.
Gökçebey Kaymakamı Çetin Kılınç ise; Yeni seçilen Meclis Üyelerine bundan sonraki çalışmalarında Gökçebey İlçesi Köylerinin kalkınması, medeni bir toplum olması ve her şeyden önce köylerimizde üretimin hiçbir zaman unutulmaması için köy gezilerinde bu konuları köy halkına da anlatacağını, hazırlıkçı bir toplum düşüncesinin köylerden silinmesi için köy çalışmalarını bu doğrultuda yapacaklarını işin doğrusunun da bu olduğunu Devlet olarak köye sunulacak hizmetlerde   Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı , çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için köylerdeki çalışmaları bu ilkeler doğrultusunda yapılmasını Yapılacak olan çalışmaların İl Genel Meclisi üyeleri ve Köy muhtarları ile birlik ve beraberlik içinde yürütmeleri doğrultusunda çalışmalarını tavsiye ederek ; Birlik ve Meclis Başkanı olarak alınan kararların ve yeni seçilen üyelerin Gökçebey İlçesine hayırlı olması dileyerek toplantıyı sona erdirdi.        

 
Facebook'ta Paylaş...

Haber Tarihi:2010-04-05
Bu haber 1698 kez okunmuştur...

 
  İstatistik
  Dün : 853
  Bugün : 162
  Toplam: 5558555
   Online :

  90 konuk,

 
Tefen67.com

<< Ana sayfaya Geri Dön <<

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yazılmamış.

Bu Habere Yorum Yazın

ELEŞTİRİYE EVET HAKARETE HAYIR!...
Yorum köşemiz düşüncelere zenginlik katmak için hizmet vermektedir.
Adı Soyadı :
Email :
Mesajınız :
Güvenlik Doğrulama